Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na tištak

Dobry den.
Kdysi dávno mi dal známy prográmek na návrh tištaku.
Přišel jsem o HD a nepamatují si, jak se jmenoval.
Mělo to něco přes 1 MB.
Neinstalovalo se to.
Žlutý podklad.
Neumělo to nic.
Daly se tam nastrkat patice a jen ručně čarami pospojovat.
Neví někdo co to bylo.

No už to je :-D
Poslední dotaz.
Stah jsem si dalši knihovnu se součastkami.
Skopčil do složky lib.
No funguje to.
Dam edit - add - najdu knihovnu - otevřu najdu součastku - hodim na plochu.
Proč mi to ale tuto součastku nenajde, když dam edit - add, a dole ji napiši v search?
Je třeba novou knihovnu někde zaregistrovat?

jen pro doplnění: docela jednoduchý na učení je Sprint Layout, rychle se ho naučí i učni elektro oborů. Ale vzhledem k jednoduchosti se při posunu součástky neposunují spoje, nejdřív se nakreslí rozmístění součástek a pak teprve propojuje. Jednoduchý, placený. Umožňuje tisk strany součástek nebo jenom plošný spoj, podle volby vrstvy.

Programů na návrh plošných spojů je mnoho, zajímavý je například KiCad a další.