Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na tištak

Dobry den.
Kdysi dávno mi dal známy prográmek na návrh tištaku.
Přišel jsem o HD a nepamatují si, jak se jmenoval.
Mělo to něco přes 1 MB.
Neinstalovalo se to.
Žlutý podklad.
Neumělo to nic.
Daly se tam nastrkat patice a jen ručně čarami pospojovat.
Neví někdo co to bylo.

Co to je, "kdysi dávno"? Šlo by to vůbec spustit na novém počítači s aktuálními wokny? Nemáte někde schovaný návrh tišťáku z toho programu? Třeba by se něco dalo vydedukovat z toho. Napadají mne názvy jako "Formica" nebo "F. Mravenec".

Ono je to vlastně fuk.
Potřebují jen udělat jeden jednoduchy tištak.
Pospojovat 8 obvodu MCP23017
Prostě nastrkat na plochu 8 patic a pospojivat.
Prosedět par dni u nějakeho programu, než se v něm naučím nemam čas.
Doporučte fakt něco jednoducheho:

EE.
Ferdu jsem kdysi zkoušel.
Ma černe pozadí.
Ten muj měl žlute.

Asi to dam i přes to Eagle ale obvod MCP23017 tam v katalogu není.
Takže asi budu muset najit podobnou patici a ručně pospojovat.
Čet jsem že v Eagle stači nakreslit schema a program to pospojuje sam.
Jak na to když tam ten obvod není?

Tak po 2 hodinach testovani to docela v tom Eagle jde.
Akorat nechapu jedno.
Když nastrkam do programu patice integraku, proč s nimi pak už nejde pohybovat?
Nebo když špatně propojim piny,proč nejde uchopit konec čary a přesunuot na jiny pin?

To je prave zakladni fce eaglu. Vlastne by me ani nenapadlo tahat plosnak bez schematu. Nakreslis schema a pak menis zluty tenky cary ve spoje. Jednak takhle funguje autorouter(ale je uplne nahouby, spis pomucka co ukaze spatny rozlozeni soucastek nez ze by to navrhlo za cloveka), druhak ti to drzi povedomi, co mas jeste spojit. No a pak to umi par dalsich vychytavek, treba kdyz tam ma clovek 7400 tak to ma pinswap(u hradla sumak na kterej pin signal privedes) a i swap na hradla jako takovy, takze neni problem dve prehodit a mit vstupy tam kde se to vic hodi.

No už to je :-D
Poslední dotaz.
Stah jsem si dalši knihovnu se součastkami.
Skopčil do složky lib.
No funguje to.
Dam edit - add - najdu knihovnu - otevřu najdu součastku - hodim na plochu.
Proč mi to ale tuto součastku nenajde, když dam edit - add, a dole ji napiši v search?
Je třeba novou knihovnu někde zaregistrovat?

jen pro doplnění: docela jednoduchý na učení je Sprint Layout, rychle se ho naučí i učni elektro oborů. Ale vzhledem k jednoduchosti se při posunu součástky neposunují spoje, nejdřív se nakreslí rozmístění součástek a pak teprve propojuje. Jednoduchý, placený. Umožňuje tisk strany součástek nebo jenom plošný spoj, podle volby vrstvy.

Programů na návrh plošných spojů je mnoho, zajímavý je například KiCad a další.