Neznám tento konkrétní rozvaděč, ale jsem si jist, že vy nejen že neznáte tento typ, ale nikdy jste žádný rozvaděč ani nepřetěsňoval.
Ty prachovky, které popisujete, jsou z hlediska těsnosti druhořadé. Jde o o-kroužky, případně jinak tvarované speciální těsnicí prvky obdobného principu, které jsou mezi jednotlivými sekcemi rozvaděče a na přepouštěcích táhlech, případně ještě na pístcích řídicího prvku, pokud rozvaděč není ovládám přímo, ale hydraulicky.
Tato těsnění se nedají vyměnit jinak, než úplnou demontáží rozvaděče. Ne že by to byla nějaká věda, ale je to práce která vyžaduje preciznost, technické dovednosti i určité teoretické znalosti. Laik se může dopustit zbytečných chyb, jejichž výsledkem bude nadále netěsnící rozvaděč, nefunkční rozvaděč, nebo také jen kus železa, dobrý tak akorát do šrotu.
Pokud se jedná o jednoduchý, mechanicky ovládaný rozvaděč bez dalších řídicích prvků a zámků, tak to lze i se základním dílenským vybavením a s trochou opatrnosti snadno zvládnout i doma. Ideální je koupit těsnicí sadu, která již obsahuje všechna potřebná těsnění. Také věc usnadní, když se podaří sehnat z katalogu nebo z dílenské příručky nákres rozvaděče, kde je rozkresleno kam co patří.
Ale tazatel shání firmu, takže se na to asi necítí. Dříve to dělal každý větší zemědělský podnik, tak možná se poptat po lidech, kteří tam pracovali.