Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řazení rychlosti

zdravím,mám dotaz. octavie, 1.9 disell,jak se správně řadí rychlosti.. tedy 1 na rozjezd, 2 do 30 km-h nebo dvojka do 40 km-h?kdy se má správně hodit trojka, já když jezdil na rovině, když jsem měl rychlost 30 dal jsem trojku,kolega mi tvrdí,že trojka se dává až pří rychlosti 40km-h...jaký máte názor vy??.. dík za info.

Na to ježdění na výpary si dej pozor 1.9 TDI to moc rád nemá. Prostě dej motoru občas nažrat. Řadit kolem těch 2000-2500 ot. minimálně. Viděl jsem už spousty případů, kdy stařík chtěl šetřit motor tak si to bublal na 1200-1500ot. a motor neviděl 3000-4000 od nového auta tak to je prostě špatně. Pokud budeš dlouhodobě jezdit na malé otáčky zasereš si tím turbo a celé sání! Občas klidně takto jezdit, ale né pořád! Občas to vytoč třeba na 4000 ot. ať vyženeš saze.

Když jsem mé auto(taky 1.9 TDI) kupoval od jednoho staršího pána, tak se vychloubal jak tomu nikde nešlapal, že je to tedy v perfektním stavu. Doma jsem rozdělal turbo a celé sání. Kompletně to bylo zašvihané, ucpané sem se divil, že to jelo.
Odstranil jsem ERG, vyčistil sání a turbo. Po pár letech preventivně rozdělám turbo, že ho půjdu vyčistit a bylo krásně čisté. A to vše proto, že to nepodtáčím!

Viděl jsem už spousty případů, kdy stařík chtěl šetřit motor tak si to bublal na 1200-1500ot. a motor neviděl 3000-4000 od nového auta tak to je prostě špatně.

S tímhle můžu jedině souhlasit. Kolega v práci koupil novou astru 1.4 benzín a za 6 let co ji měl ji nevytočil víc jak do 3000. A i to jen občas.Standartně jezdil kolem 2000. Po 6ti letech a 110 000 km odešel motor do věčných lovišť.