Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Patrová postel - jaká je šance plísně u plného roštu?

zdravím, stavím postel v patře z lešení, řeším rošt, na internetu jsou postele s klasickým odvětrávaným roštem i s plným. Problém je že odvětrávaný rošt nemohu použít a proto se ptám , jaká je šance plísně u plného roštu, matrace molitan 20cm, 180*200cm . Jako plný rošt chci použít osb desku. Díky za tipy
Změna předmětu, původně: granda (karel)

No já nevím, máme na chalupě palandu a chalupa je celkem vlhká (co pár let pod vodou) a pod molitanem nahoře (10 cm) je plocha plná, nicméně teda z jednotlivých prken dotažených k sobě. Doma to má synek taky tak, ale tam není tak vlhko. Ani v jenom případě ani náznak plísně.
Jako děti jsme měli palandu z obchodu a pod matrací byla neděrovaná plná deska ze sololitu. Plíseň tam nebyla nikdy.
Ale nehádám se, asi záleží na podmínkách.

OSB dosky sú lepené, teda paronepriepustné. Dovolím si tvrdiť, že by po pravidelnom, každodennom noclažení časom splesnivela styčná plocha.

Polož na OSB dierovaný sololit na ktorom bude uložený matrac z molitanu.