Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s napouštěním a vypouštěním vody

Dobrý den,
prosím moc o radu. Asi po roce užívání(nová vodoinstalace) se nám vyskytl problém s hlukem, který se vždy objeví při napouštění vody do záchodu,pračky, také při spuštění vody, spláchnutí záchodu. Pračka napouští přerušovaně(taktéž záchod) jako bychom neměli ve studni vodu, ale té je tam mnoho..Všechny trubky se třepou a hlučí. Natočila jsem video, zde je odkaz : 970425939
Náš vodař nás odkazuje na reklamního technika(problém se spínačem),technik zase na vodaře(zavzdušnění).A nikdo z nich se nemá k řešení problému:(
děkuji za rady
Pet.Pos.

Když neteče voda, tak utíká vzduch? Čili bych se vodaře zeptal, jak tam ten tlakový spínač dává vzduch do trubek. (To je blbost.)
Nebo neteče voda, hluk dělá Rumplajzník a čeká se, až čerpadlo znovu sepne? Pak by to mohl dělat spínač, ale bacha, Rumplajzníci jsou děsně zákeřní, skoro jako lenošiví instalatéři.
Vodař ví velice dobře, že ho čeká otravná práce, za kterou neshrábne tolik, jako za instalaci nové vodárny a proto blbne.

jak se dostane vzduch do trubek ? varianty bláznivých stavov sú možné, je nutné poznať do detailu prevedenie systemu, počet a umiestnennie spetných klapiek. Teoreticky a nielen teoreticky je možné vytvoriť stav, keď klapky sú nefunkčné, nastane výpadok dodávky el. energie, následne vodný stlpec spadne až na úroveň hladiny vody v studni a celý system sa zavzdušní. Jak prosté ...

problém nie je možné v žiadnom prípade riešiť ani diagnostikovať na dialku. Problém vyrieši iba chlap s hasákom a jasným mozgom

... :puff:

A tím je vodař, nikoliv reklamační technik elektro. Nejsme ve sporu.
Mám dost velkou tlakovou nádrž, aby si poradila se vzduchem z celého sacího potrubí, ale snad je v extrémním případě i tohle možné. Ale pokud pustím zahradní čerpadlo s prázdným savcem do zcela zavzdušněné hadice, voda prskne párkrát a pak už teče s bublinami, žádné pauzy se nekonají.