Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vzdálené řízení čerpadla

Zdravím, rádkyně, rádci a čtenáři.
Potřebuji, aby mi někdo elektroznalý potvrdil či vyvrátil můj návrh řešení.
Mám laboratorní čerpadlo Liquiport NF100KT.18RC (http://www.thermofisher.cz/produkty/cerpadlo-membr anove-nf100kt-18rc), které lze vzdáleně ovládat analogovým signálem 0-10V. Původně jsem myslel, že si dobastlím nějaký zdroj vhodného napětí, ale na netu jsem zřejmě našel už skoro hotové řešení (http://www.ventilatory.net/catalog/product/view/id /4354/s/mtp-10-potenciometr/category/212/). Vychází mi z toho, že k mé spokojenosti chybí už jen zdroj ss napětí 10V (třeba http://www.tme.eu/cz/details/cs-10-10/zdroje-na-li stu-din/cobi-electronic/s-10-10/#).

[2797-zapojeni-mtp10-gif]

Je má úvaha správná, nebo objevuji Ameriku a existuje nějaké už hotové řešení?
Díky za rady, nápady a komentáře.
Jack

Vstupní odpor 133K. Pro další informace jsem připojil i podstatné strany manuálu.
Ještě jsem uvažoval, zda by nebylo lepší nespouštět spínačem zdroj, ale využít jej pro generování START/STOP signálu pro čerpadlo. Vyhnul bych se tím stavům při zapnutí zdroje (třeba napěťové špičky, ale nekamenujte mě prosím pokud je to hloupost-nejsem z oboru).
Nevím jak to ale realizovat, pokud čerpadlo bere jen sestupnou hranu signálu a ne 1/0.

Když to zapojíš podle manuálu (propojené kolíky 2 a 5), tak to nepotřebuješ spouštět pulsem, ale spouští se to pootočením ovladače z nulové polohy. Pokud to tedy dobře chápu, on mne když tak MM. opraví;-). A pokud je ten vstupní odpor >100kohm, tak by ten 10k potenciometr měl vyhovět.

...(a stejne by musel spojit zeme vsetkych veci kvoli riadiacemu signalu)

Tak tím si nejsem moc jistý. Napájecí zdroj 24V je k čerpadlu připojen zalisovaným konektorem, který nepřipouští žádnou rozborku kvůli připojení společné nuly.
Kompletní manuál je ke stažení
zde.

Nech to tak, jak to máš nakreslený. Předpokládám, že to máš do práce, takže by to nemělo být nějak zbastlené. Jediná neznámá je závislost výstupního napětí na úhlu natočení toho potenciometru, takže lze dopředu těžko odhadnout, jak velký bude řídící signál po zapnutí. Ale to si změříš.