Jsem navýsost spokojený s termostaty Honeywell. Momentálně mám model CM67, což je předchůdce dnešního termostatu CM907.
Umožňuje pro každý den v týdnu zvolit samostatný program až s šesti změnami teploty během dne (v kroku po 10 minutách). Obrovská výhoda je použitá regulace typu PI - to znamená, že zapíná kotel jen na určitou dobu (proměnlivou dle chování teploty) a dokáže udržet poměrně přesně stálou teplotu v místnosti. Nestane se tedy to, co popisuje výše Karel__:
(a pak - vzhledem k tepelné setrvačnosti - ještě vystoupá teplota v místnosti na 21 °C, no a pak celý byt chladne až na 19,5 °C a když to konečně začne topit, tak teplota spadne až na 19 °C.... Tohle vím z vlastní zkušenosti, takový termostat jsem taky zprvu měl, ale po první zimě jsem ho vyhodil).... když nastavím třeba 20 st.C zapne při 19,5 st.C (ne 19,9) a vypne při 20,5
Termostat s PI regulací prostě zabrání jednak tomu přešvihnutí teploty a jednak umí udržet prakticky stálou tpelotu. Ale na druhou stranu je třeba počítat s tím, že trvá trochu delší dobu, než se teplota zvedne na požadovanou hodnotu (např. pokud je v místnosti 19 °C a naskočí požadavek na 20 °C, termostat nejprve zapne kotel třeba na cca 2 minuty, pak 8 minut čeká, pak - protože se teplota prakticky nezvýšila - zvýší délku zapnutí na 5 minut a zase 5 minut čeká, pak znovu zapne na 5 minut a dalších 5 minut čeká, a pak - protože se teplota již přiblížila ke 20 °C - zapne třeba jen na 3 minuty a 7 čeká atd.). Při poklesech teploty pak zase PI regulace zmírňuje vychladnutí vody v radiátorech, protože třeba 3-4x do hodiny přitopí na 1 - 2 minuty apod.