Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohu dát na terasu kamenný koberec?

Ahoj.
Mám nedokončenou terasu s položenou izolací. Viz foto. Pod ní je betonová vrstva a ještě jedna izolace.
Tak to vydrželo dva roky, než jsem našetřil na závěrečnou fázi. Pokladač izolace mi zmizel za prací v Norsku a vrátí se bůhvíkdy, takže se jej nemohu zeptat.
Původně se plánovala dlažba (pod ni by se musela dát vrstvička betonu - chápu to správně ? ).
Nyní mi kamarád navrhnul, že tam položíme kamenný koberec, což by se prý obešlo bez další vrstvy betonu.
Ptám se, zda to mohu udělat ? A co by se muselo vložit mezi tu izolaci a kamenný koberec ?
Bezpodmínečnou prioritou je neporušení izolace - pod terasou je mj. ložnice :-) .
Děkuji.

Hezký den,

kamínkový koberec je pro uvedené prostory ideálním povrchem. Můžeme se zeptat, jakou izolaci jste používal? Pokud máte povrch řádně vyspádovaný a izolovaný, pak lze kamínkový povrch nanášet přímo. V případě, že byste se rozhodl pro další izolace, tak doporučujeme naši tekutou polyuretanovou izolaci Top Pur. Pokud má podkladový beton nějaké drobné praskliny či nerovnosti, tak je zároveň vhodné použít váznou a penetrační hmotu. Více informací naleznete na našem webu: www.topstone.cz. Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vaši žádost prodiskutujeme a nabídneme nejvhodnější řešení.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Honza z TopStone

Dobrý den, děkuji za odpověď.
To já právě pořádně nevím, o jakou izolaci se jedná, spolehnul jsem se na pana řemeslníka, který je teď v Norsku. Proto jsem přiložil foto do mé původní otázky.
Ale pod ní je betonová vrstva a pod toto vrstvou ještě jedna izolace - to vím bezpečně.

Přikládám ještě dvě fotky.

Izolace funguje - spíme pod ní už dva roky a peřiny máme zatím suché :-D .

Materiál svrchní izolace je pro pokládku povrchu klíčový a podle fotografií jej bohužel nedokážeme přesně určit. Na měkčené PVC například povrch TopStone položit nelze (musela by se na něj položit další vrstva betonu). U izolací, které mají na povrchu krycí folii nelze dát záruku na přilnavost – proto doporučujeme provést zkoušku přilnavosti. K tomu můžete například využít naši opravnou sadu, která obsahuje malé balení pojiva a kamínků. Pokud byste měl o náš produkt zájem, tak nám stačí napsat odkud jste (ať již sem, či nejlépe na info@topstone.cz), a my bychom Vám dali vědět, kde nalézt našeho nejbližšího prodejce, případně bychom k Vám mohli poslat odborníka, se kterým by bylo možné realizaci prodiskutovat.

S pozdravem

Honza z TopStone