Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mohu dát na terasu kamenný koberec?

Ahoj.
Mám nedokončenou terasu s položenou izolací. Viz foto. Pod ní je betonová vrstva a ještě jedna izolace.
Tak to vydrželo dva roky, než jsem našetřil na závěrečnou fázi. Pokladač izolace mi zmizel za prací v Norsku a vrátí se bůhvíkdy, takže se jej nemohu zeptat.
Původně se plánovala dlažba (pod ni by se musela dát vrstvička betonu - chápu to správně ? ).
Nyní mi kamarád navrhnul, že tam položíme kamenný koberec, což by se prý obešlo bez další vrstvy betonu.
Ptám se, zda to mohu udělat ? A co by se muselo vložit mezi tu izolaci a kamenný koberec ?
Bezpodmínečnou prioritou je neporušení izolace - pod terasou je mj. ložnice :-) .
Děkuji.

O kamennem koberci jsem taky nejaky cas uvazoval. co jsem zjistil, tak je to velmi flexibilni typ dlazby. Ve tvem pripade si myslim ze vubec nemusis resit dalsi vrstvu betonu. Ale ma to drobny hacek, ktery i me odradil. A to je opravdu vysoka cena oproti beznym dlazbam. Ikdybys byl zrucny a chtel si to udelat sam tak krome oblazku musis koupit i specialni plyskyrici a ta je dost mastna.

Hezký den,

kamínkový koberec je pro uvedené prostory ideálním povrchem. Můžeme se zeptat, jakou izolaci jste používal? Pokud máte povrch řádně vyspádovaný a izolovaný, pak lze kamínkový povrch nanášet přímo. V případě, že byste se rozhodl pro další izolace, tak doporučujeme naši tekutou polyuretanovou izolaci Top Pur. Pokud má podkladový beton nějaké drobné praskliny či nerovnosti, tak je zároveň vhodné použít váznou a penetrační hmotu. Více informací naleznete na našem webu: www.topstone.cz. Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vaši žádost prodiskutujeme a nabídneme nejvhodnější řešení.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Honza z TopStone

Dobrý den, děkuji za odpověď.
To já právě pořádně nevím, o jakou izolaci se jedná, spolehnul jsem se na pana řemeslníka, který je teď v Norsku. Proto jsem přiložil foto do mé původní otázky.
Ale pod ní je betonová vrstva a pod toto vrstvou ještě jedna izolace - to vím bezpečně.

Přikládám ještě dvě fotky.

Izolace funguje - spíme pod ní už dva roky a peřiny máme zatím suché :-D .

Materiál svrchní izolace je pro pokládku povrchu klíčový a podle fotografií jej bohužel nedokážeme přesně určit. Na měkčené PVC například povrch TopStone položit nelze (musela by se na něj položit další vrstva betonu). U izolací, které mají na povrchu krycí folii nelze dát záruku na přilnavost – proto doporučujeme provést zkoušku přilnavosti. K tomu můžete například využít naši opravnou sadu, která obsahuje malé balení pojiva a kamínků. Pokud byste měl o náš produkt zájem, tak nám stačí napsat odkud jste (ať již sem, či nejlépe na info@topstone.cz), a my bychom Vám dali vědět, kde nalézt našeho nejbližšího prodejce, případně bychom k Vám mohli poslat odborníka, se kterým by bylo možné realizaci prodiskutovat.

S pozdravem

Honza z TopStone