Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jaké máte zkušenosti se selektivními herbicidy

Ahoj,

na zahradě mám trávník, kam se mi dostal plevel, zejména jetel, sedmikrásky a další rostliny, které neumím identifikovat. Zatím jsem vyzkoušel Biofix a Banvel a oba selhaly (zkoušel jsem doporučenou i silnější koncentraci).

Máte nějaké doporučení?

Dobrý den,

využiji téma, abych s takovou prkotinou nezakládal nové.

Chtěl bych si z části "lučního" trávníku udělat okrasný. Je tam mech, pampelišky, sedmikrásky, někde i kopřivy. Tráva je řídká a na cca 70% této plochy.

Zajímalo by mě, jestli je lepší všechen tento "plevel" ručně vytrhat, dosít holá místa trávou a použít hnoji proti mechu nebo zatím tuto sezonu jen to hnojivo a tráva se srovná během 2 sezon při pravidelném sečení sama?

Děkuji.