Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výměna baterie v klíči na DO - seat ibiza r.v. 2002

Přeji hezký den,
vlastním vůž seat ibiza r.v. 2002 a vybila se mi baterka v DO (cca. 2 roky zpět - ano až teď jsem se dokopal k výměně), nicméně i po výměně baterie DO ovládání nefunguje. Dioda sice bliká, ale kde nic tu nic. Dočetl jsem se na netu, že musím klíč spárovat s imobilizérem či co, ale i přes různé návody DO nefunguje.
Dále jsem se na netu dočetl, že pokud se vybitá baterka nevymění v čas (dejme tomu do 2 měsíců - nevím), tak se prý klíč sám odhlásí od jednotky a je potřeba klíček překódovat či co (pravděpodobně můj případ), nebo mohla odejít anténa (taky možné DO se opravdu dlouho nepoužívalo). A také prý když baterku nevyměním do 10s, tak už klíč nebude fungovat (mě to trvalo alespoň 3min - klíček není nejmladší bylo to zatuhlý), ale normálně zamknu, odemknu, nastartuju... Imobilizér pořád funguje.

Dodal by jsem snad už jen to, že v klíči byla baterie: VART CR 2016 Li-Mn 3V a já tam dal baterii: Panasonic CR 2032 3V (ta co jsem tam dal je tlustší) - nevím jestli to může být i tím, dioda bliká takže to vidím na to odhlášení jednotky nebo špatnou anténu.

A teď k otázce. Co s tím? Když to hodím do autorizovaného servisu, tak se nedoplatím. Jde to pořešit nějak po domácku? Nebo kam bych to měl odvést - na kolik by mě přibližně oprava mohla vyjít?

Předem děkuji za odpověď, doufám, že se zde najde nějaký kutil přes auta :-).

Teď jsem volal do servisu seat jestli by se mi na to nemohli podívat. Prý to bude pravděpodobně nějaký kontakt. Tak jsem domluvený na středu nebo pátek... Každopádně raději bych to dal dohromady sám.

Zkoušel jsem tento postup: odemknout auto, zavřít za s sebou, dát klíček do zapalování neotáčet, zmáčknout oba čudlíky naráz (prý má dioda blikat) mě blikla jednou, když jsem čudlíky zmáčkl. Poté co přestane blikat / nebo zůstané rozvícená. Se má pootočit klíček aby se rozsvítili kontrolky a pak třikrát zmáčknout tlačítko odemknout... Mezi mačkáním nechat 2-3s, na potřetí prý zablikají blinkry a je to.

Jak jsem psal, já jsem se zasekl už na začátku, diodka nebliká. Žádný další postup jsem nenašel... Zkusil jsem to několikrát a nic, tak nevím kde je chyba.

Omlouvám se za formu, je to zkopírované z OCR:

Kód k|íčjee třeba synchronizovant ás|edujícím
způsobem:
,| - Musítep ouŽíto ba k|íčke vozid|u:k |íč
s radiovýmv ysí|ačem(A ) a standardník
|íč(B ) .
2 - Proces synchronizace nesmí trvat dé|e
neŽ 30 sekund.
3 - K|íč(B ) pouŽijetek zapnutí zapa|ování
a k|íč(A ) k programování.
4 - Před programovánímse ujistěteŽ, e vůz
je otevřený.
5 - K|íčem(B ) zapnětez apa|ování.
6 - K|íčem(A ) ručněz amkněted veře řidiče.
7 - Nyní odemkněte a zamkněte dveře řidičer
učněk |íčem(A ) a přitoms tiskněte
odemykacít |ačítk(oí ) na k|íči.
8 - Vyjměte k|íčze zapa|ování.

To nemas k autu ani nahradny kluc?

BTW. ono sa mozno tym prvym klucom mysli "mechanicka" cast kluca a tym druhym ta elektronicka cast (vysielacka), podla mna nevadi ked je to spojene v jednom celku :)
T.j. ked pise ze klicom"A" odomknete dvere tak svoj kluc strcis do dveri a odomknes, a ked pisu ze klicom "B" tak zmacknes tlacitko na dialkove otvaranie

Teď jsem zkoušel ještě toto:

1. Zapneš zapalování na zhruba 3 vteřiny (určitě ne víc jak 5 vteřin, jinak proces nefunguje) a vypneš, vytáhneš klíč.

2. Zmáčkneš a držíš tlačítko zamčení a při tom třikrát krátce zmáčkneš odemčení.

3. Pustíš obě tlačítka, dioda na klíči 5x blikne a auto se samo zamče a odemče.

4. Hotovo

A toto:

http://dieselpower.cz/forum/userpix/20608_1_47.png

A nic, dioda pětkrát neblikne, což prý znamená, že mi odešla anténa nebo co. No jo, pokud chci aby to fungovalo budu to muset hodit do servisu :-(

Daj to do servisu oni to pripoja na nejaky ich pocitac a daju tomu nejaky prikaz mozno. Take veci sa casto robia specialnymi servisnymi pocitacmi, ktore potom aj hlasia servisakovi ze co je zle apod. Seat nemam takze neviem co maju seat servisaci k dispozicii, ale bez toho ich servisneho diagnostickyeho pocitaca IMHO nezistis co je blbo.

BTW. neviem preco si tam daval inu baterku, ono to moze kontakty viac ohnut a mozu aj skratnut baterku apod, alebo sa to nebude dat poriadne zavret, co ja viem. Ale ak suhlasi napatie tak OK.

Ahoj zdravím všechny. Koupil jsem Leona 2000 pro manželku do práce s 1 klíčem. Bohužel nefunguje dálka. Snažím se to spárovat podle návodů co najdu na netu ale nic. Ať to páruji že dám klíč do zapalování , nebo do dveří - nefunguje . Pokud držím jaskékoliv tlačítko dioda stále bliká dokud ho nepustím. Ale že by se mi v kombinaci mačkání druhého tlačítka rozblikala , to se mi nepovedlo. POradí někdo nebo pomůže?
Předem děkuji Pavel

Baterie (spíš článek - cell) CR20xx jsou obě lithiové, 3V, s průměrem 20 mm.
Baterie 2016 má tloušťku (výšku) 1,6 mm a kapacitu 90 mAh
Baterie 2032 má tloušťku (výšku) 3,2 mm a kapacitu 225 mAh
To je jediný rozdíl, ale cpát tlustou baterii do malého prostoru není dobré. Jinak napětí sedí.

Ano ano, toho jsem si vědom. Kdyby tam nešla, tak jí tam nedávám. Místa tam je spousta, když jsem pročítal fóra o seatech, tak jsem se dočetl, že tam dávají dokonce baterky dvě na sebe. Nevím proč? ALe také se vejdou.
Napětí, ale sedí, tak jsem to víc neřešil...

Je ta "nová" baterie 2032 opravdu nová a nabitá? Pokud je z něčeho vyndaná už použitá a částečně vybitá, možná dává malý proud, který nestačí vybudit dostatečně velký signál do koncového stupně pro vysílání.
Pokud by někdo dával dvě baterie na sebe (jak píšete) - tedy to série, tak by se sečetlo jejich napětí a místo 3V by bylo 3+3=6 V, což by bylo moc a DO se zničilo. Dvě nedávat.