Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výměna baterie v klíči na DO - seat ibiza r.v. 2002

Přeji hezký den,
vlastním vůž seat ibiza r.v. 2002 a vybila se mi baterka v DO (cca. 2 roky zpět - ano až teď jsem se dokopal k výměně), nicméně i po výměně baterie DO ovládání nefunguje. Dioda sice bliká, ale kde nic tu nic. Dočetl jsem se na netu, že musím klíč spárovat s imobilizérem či co, ale i přes různé návody DO nefunguje.
Dále jsem se na netu dočetl, že pokud se vybitá baterka nevymění v čas (dejme tomu do 2 měsíců - nevím), tak se prý klíč sám odhlásí od jednotky a je potřeba klíček překódovat či co (pravděpodobně můj případ), nebo mohla odejít anténa (taky možné DO se opravdu dlouho nepoužívalo). A také prý když baterku nevyměním do 10s, tak už klíč nebude fungovat (mě to trvalo alespoň 3min - klíček není nejmladší bylo to zatuhlý), ale normálně zamknu, odemknu, nastartuju... Imobilizér pořád funguje.

Dodal by jsem snad už jen to, že v klíči byla baterie: VART CR 2016 Li-Mn 3V a já tam dal baterii: Panasonic CR 2032 3V (ta co jsem tam dal je tlustší) - nevím jestli to může být i tím, dioda bliká takže to vidím na to odhlášení jednotky nebo špatnou anténu.

A teď k otázce. Co s tím? Když to hodím do autorizovaného servisu, tak se nedoplatím. Jde to pořešit nějak po domácku? Nebo kam bych to měl odvést - na kolik by mě přibližně oprava mohla vyjít?

Předem děkuji za odpověď, doufám, že se zde najde nějaký kutil přes auta :-).

Baterie (spíš článek - cell) CR20xx jsou obě lithiové, 3V, s průměrem 20 mm.
Baterie 2016 má tloušťku (výšku) 1,6 mm a kapacitu 90 mAh
Baterie 2032 má tloušťku (výšku) 3,2 mm a kapacitu 225 mAh
To je jediný rozdíl, ale cpát tlustou baterii do malého prostoru není dobré. Jinak napětí sedí.

Ano ano, toho jsem si vědom. Kdyby tam nešla, tak jí tam nedávám. Místa tam je spousta, když jsem pročítal fóra o seatech, tak jsem se dočetl, že tam dávají dokonce baterky dvě na sebe. Nevím proč? ALe také se vejdou.
Napětí, ale sedí, tak jsem to víc neřešil...