Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklá hadička do WC

Zdravím,minulý týden se mi stala nemilá věc-ve 2h ráno mi praskla bílá plastová hadička(trubička)přívodu vody do WC.Jelikož to bylo v patře,tak mám vytopený koplet celý barák od vrchu,až do sklepa!Ještě,že to dělalo docela rámus a vzbudilo mě to!Jinak bych měl doma celou studnu+spálenou nautilu.Hadička tam byla cca 14let a nic.A tak se ptám-co dělat,aby se to už nikdy neopakovalo!Mám totiž doma tři záchody+několik stojánkových baterií=spousta podobných hadiček!!!Má to někdo nějak ohlídané nebo ošetřené tak,aby se to nestalo?Předem dík za Vaše rady a názory::)

Díky všem za rady.Všechny hadičky měním za opletený s tím,že 10let vydrží a potom se uvidí.Každopádně ty plastový už nechci-neprasklo to v koncovce,ale uprostřed hadičky v ohybu-pěkně pozvolném,jak když jí ustřihneš.Už jsem viděl prasklou pancéřku s opletem a ta jen slabě čůrala::)

U nás v baráku už se to taky párkrát stalo a pak jsem se někde dočetl, že se to má preventivně měnit po 5 letech, tak to tak udělám (měnil jsem jí loni). Už nevím, kolik to stojí, ale byla to třeba stovka ne? To mi dělá dvacku za rok a to myslím unesu. Když jsem viděl co to udělalo (pán nebyl doma, prdlo to v noci a přišlo se na to až ráno). Máme panelový stropy a ty to distribuovali po celým baráku. Od 4 patra dolů skoro všichni zasažení. Naštestí byl pojištěný, ale ..

ne, to je někdy z roku 1980, když v našem domě pravděpodobně měnili WC nádrž. A je to vyráběné sériově, věřím že kdyby se našla někde vyhozená stará WC nádrž, tak to u ní bude. A určitě to půjde i koupit, jen to chce shánět a ne koupit to první co ti nabídnou v železářství.

Tak to nevím, ale zkusil bych instalatérství, železářství, a kdyby se to vůbec nevyrábělo, tak bych si počkal až nějakou najdu, nebo bych to nechal vyrobit na zakázku v zámečnictví. Nebo tam co vyrábí (teda tvarují a letují) měděné trubky k rozvodům ústředního topení. I kdyby to stálo víc, tak se to vyplatí, protože bych věděl, že to je na celý život.

nojo, ale jak můžu vědět že to ten tonda nebo čenda nenaletuje blbě a že se to taky neurve. no ale to je jedno. tak až nějakou najdeš, tak dej prosímtě vědět, já jí určitě beru. do tý doby zajdu jednou za 5 let do instalatérských potřeb, koupím hadičku, vyměním a je to. mě to neva. na autě musím každý rok měnit olej, zahradu musím sekat každý týden a se psem musím dvakrát denně, tak se asi nezblázním ;-)

pokud se rozhodnete pro měděnou trubičku tak na ni se nic neletuje.Sada obsahuje převlečnou matici se samosvorným těsněním Opačný konec trubičky má plochý nálisek mezi který se následně vloží těsnění a připojí ke splachovači.Jenom je potřeba si pohlídat délku trubičky.Dvákrát měřit a jednou řezat.