Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklá hadička do WC

Zdravím,minulý týden se mi stala nemilá věc-ve 2h ráno mi praskla bílá plastová hadička(trubička)přívodu vody do WC.Jelikož to bylo v patře,tak mám vytopený koplet celý barák od vrchu,až do sklepa!Ještě,že to dělalo docela rámus a vzbudilo mě to!Jinak bych měl doma celou studnu+spálenou nautilu.Hadička tam byla cca 14let a nic.A tak se ptám-co dělat,aby se to už nikdy neopakovalo!Mám totiž doma tři záchody+několik stojánkových baterií=spousta podobných hadiček!!!Má to někdo nějak ohlídané nebo ošetřené tak,aby se to nestalo?Předem dík za Vaše rady a názory::)

Soucítím. Budiž útěchou, že je teplo a vše rychleji vyschne. V zimních mrazech by to bylo traumatizující ještě víc.
Tohle je dotaz na instalatéra s praxí.
V rámci prevence jsem ty samé vyměnil za ty s drátovým opletem. Je to paradoxní, protože vím o případu, kdy právě ta opletená praskla v panelovém bytě a odnesly to dva byty nad sebou. Jedině tedy po pár letech preventivně vyměnit.

Bylo by možné podrobněji popsat kde to prasklo? Ideálně s fotkou. Určitě to dost lidí přivede k myšlence preventivní výměny. Pokud myslíme ten stejný výrobek, tak na to jak je malý průměr, tak je to dost silnostěné. Nechápu jak to může praskat.

Hadička??? vy máte vodu do WC vedenou hadičkou? Tak to se vůbec nedivím že praskla, to bych takhle nikdy neudělal. Nechat tlakovou vodu v hadičce je pěkná blbost.
Tam patří jedině kovová trubka. Jestli chceš tak pošlu fotku jak to mám udělané já. Ta trubka je tam asi od roku 1980, a že by praskla doufám nehrozí.

No,hadička -spíš plastová trubička.2,5mm stěna a docela tvrdá.Myslím,že ji má u nás na záchodě asi tak milion lidí.Dřív jsem tam měl taky trubičky,dokonce měděný,ale když jsem to před lety předělával,dal jsem tyhle.Ted dám ty opletený,ty když prasknou,tak by měly jen čůrat,zatímco ta moje byla na dvě půlky!Myslel jsem,jestli někdo nemá "hlídání" vodárny proti takovému samovolnému úniku,tedy krom proudový ochrany,která u mě selhala::)

Jakožto instalatér Vám chci říct že bohužel ty bílé hadičky praskají častěji jak ty ,,opletené,, Je to přece plast, který po čase praskne..a praská to v dosedací ploše na těsnení. Doporučuji použít pancéřové přípojky (opletené) Určitě jsou bezpečnější. O tom praskání jak tu někdo psal, tak ano ty pletené praskají ale v paneláku kde je větší tlak vody. V rodiném domku máte tlak max 4 bary. Kdežto v paneláku i 7 barů. A ještě jak tady kolega psal použít pevnou přípojku.. Nejsme v době kamenné :))

"nejsme v době kamenné"
A proto dobrovolně pořizujeme šmejdy co nic nevydrží, a vyhazujeme staré kvalitní věci, které vydržely věky. To je logika co? Já to dělám přesně naopak.

Kdyby mi chtěl instalatér dát do bytu místo trubky hadici, tak bych ho hnal svinským krokem.

Výměna za opletenou je lepší, ovšem pozor, chce to koupit kvalitní. I ty opletené se dají koupit šméčkové. Jak poznat kvalitní nicméně moc netuším, imho základ bude koupit to někde v instalatérském krámě a ne z Bau.
Kdysi mi plastová UH hadička (UH = UměloHmotná, alternativně U Hajzlu) taky praskla, bylo to v běžný pracovní den dopoledne. Díky Bohu jsem měl ten den dovolenou a zrovna jsem byl vedle koupelny, tak jsem to slyšel.

Zdravím, doplňuji, že se prodávají i tzv. zpětné ventily-např. k pračce, které při prudké rázu vznikajícím při prasknutí hadice klapkou uzavřou přívod. Jsou ovšem čistě mechanické a po čase, pokud je velmi tvrdá voda si myslím, že se mohou zaseknout.:-)

Jinak u pračky by se měla voda uzavírat. Hadice je totiž polymerová a má tendenci se vysmeknout z objímky v které je zalisována. Je to taková vlastnost polymeru-rozplétání polymerních klubek. Docela by mě zajímalo, kde tazateli hadice praskla či vystřelila. Pokud chce někdo vidět, jak takové vysmeknutí vypadá, tak na zahradě si vyzkoušejte uzavřít vodu v hadici výstupní tryskou a přívod nechat otevřený(pokud je přívodem čerpadlo, tak je netrapte). Po chvíli, pokud máte plastovou spojku, to vystřelí v ní a hadice pak již dobře nedrží a je třeba ji kousek zaříznout.

Díky všem za rady.Všechny hadičky měním za opletený s tím,že 10let vydrží a potom se uvidí.Každopádně ty plastový už nechci-neprasklo to v koncovce,ale uprostřed hadičky v ohybu-pěkně pozvolném,jak když jí ustřihneš.Už jsem viděl prasklou pancéřku s opletem a ta jen slabě čůrala::)

U nás v baráku už se to taky párkrát stalo a pak jsem se někde dočetl, že se to má preventivně měnit po 5 letech, tak to tak udělám (měnil jsem jí loni). Už nevím, kolik to stojí, ale byla to třeba stovka ne? To mi dělá dvacku za rok a to myslím unesu. Když jsem viděl co to udělalo (pán nebyl doma, prdlo to v noci a přišlo se na to až ráno). Máme panelový stropy a ty to distribuovali po celým baráku. Od 4 patra dolů skoro všichni zasažení. Naštestí byl pojištěný, ale ..

ne, to je někdy z roku 1980, když v našem domě pravděpodobně měnili WC nádrž. A je to vyráběné sériově, věřím že kdyby se našla někde vyhozená stará WC nádrž, tak to u ní bude. A určitě to půjde i koupit, jen to chce shánět a ne koupit to první co ti nabídnou v železářství.

Tak to nevím, ale zkusil bych instalatérství, železářství, a kdyby se to vůbec nevyrábělo, tak bych si počkal až nějakou najdu, nebo bych to nechal vyrobit na zakázku v zámečnictví. Nebo tam co vyrábí (teda tvarují a letují) měděné trubky k rozvodům ústředního topení. I kdyby to stálo víc, tak se to vyplatí, protože bych věděl, že to je na celý život.

nojo, ale jak můžu vědět že to ten tonda nebo čenda nenaletuje blbě a že se to taky neurve. no ale to je jedno. tak až nějakou najdeš, tak dej prosímtě vědět, já jí určitě beru. do tý doby zajdu jednou za 5 let do instalatérských potřeb, koupím hadičku, vyměním a je to. mě to neva. na autě musím každý rok měnit olej, zahradu musím sekat každý týden a se psem musím dvakrát denně, tak se asi nezblázním ;-)

pokud se rozhodnete pro měděnou trubičku tak na ni se nic neletuje.Sada obsahuje převlečnou matici se samosvorným těsněním Opačný konec trubičky má plochý nálisek mezi který se následně vloží těsnění a připojí ke splachovači.Jenom je potřeba si pohlídat délku trubičky.Dvákrát měřit a jednou řezat.