Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jde vytahnout vodu ze studny bez čerpadla?

viděl jsem u jednoho domu, jak sem šel, měl na zahradě betonové skruže (nejspiš nějakou studnu) a poslední trčela nad zemí, a z boku měl normálně kulový ventil na vodu. A tak mě jen napadlo, jde napojit trubky s ventilem a pustit vodu, aniž bych musel davat dolu čerpadlo a napojovat do těch trubek?

jen tak se ptam, diky

Dobrý den,domnívám se,že to co jste viděl byl vývod vody z ponorného,nebo i normálního čerpadla umístěného ve studni nad hladinou,které může posílat vodu k domu,nebo kamkoli jinam a dotyčný si zde zhotovil z nějakého důvodu odbočku,možná na zalévání,nebo je to parcela a bude potřeba voda na stavbu,prostě voda je potřeba stále.:-)

aniž bych musel davat dolu čerpadlo a napojovat do těch trubek?

Je li dotaz precizní, pak jde o čerpadlo ponorné. Toto skutečně není nutno použít. Stačí běžné čerpadlo, nebo mechanická pumpa. Podmínkou u těchto zařízení je trubka ukončená nasávacím košem se zpětnou klapkou. Každopádně bych se do studny podíval odkud a kam trubka vede.Aby to nebylo jako u našich fotovoltaikům, kteří v jednom kraji kupovali elektřinu a v druhém ji vykazovali jako foto s nárokem na dotaci a stačilo jim pár metrů zakopaného kabelu. Možná jsi narazil na maskovanou odbočku ropovodu.:-D

Ja mam treba ponorny cerpadlo a automatiku, co ho ridi primo ve studni. Takze kohoutek by me stal pouze kohoutek, koleno a metr dvacet trubky. Ale nemam ho tam, pac sem ho dal o 10m vedle, kde se mi hodi vic. Toz tak.