Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava vysavače

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat, čím by mohlo být, že vysavač při zapnutí hrozně řve jako kdyby měl každou chvíli shořet. Je to Rowenta. Do opravy se asi nevyplatí dávat- stál asi 1500,-. Teď jsem ho rozebral, vyfoukal všechen prach, zkontroloval jen zrakem elektroniku (regulace?) a nic jsem neobjevil, vysavač zas smontoval a pořád řve a to ani neni na nejvyšších otáčkách, ale tak na dvou třetinách možná ani to ne.. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je něco, co bych pro to ještě mohl udělat, nebo rovnou koupit nový? Díky

Dobrý večer,ta ložiska se sejmou ve svěráku pomocí dvou šroubováků.Rotor upněte do svěráku naležato tak,že vnitřní hrana ložiska bude od paken mírně utopena.Vezměte dva šroubováky proti sobě a opřete za ložisko každý z jedné strany a odpačte současně přes pakny.Druhou stranu stejný postup.Ložiska tam bývají oboustanně zakrytá většinou číslo 608 .Ale raději na to nedejte a kupte podle toho co tam máte.
Nevím,jestli tu metodu pochopíte,stáhnul jsem takto za života stovky ložisek,ono někdy totiž za ložiskem není místo pro klasický stahovák,tak ta finta se šroubováky.:-)

Dobrý den,nic nenahřívejte,nemáte-li zkušenosti,vyhřejete něco na rotoru.Ta ložiska musí jít dolu poměrně snadno,pokud ne,tak se používá násilí.Ložisko se dá do hadru a rozmáčkne se ve svěráku,ten hadr proto,že je křehké a při prasknutí létají štěpiny.Sundáte takto vrchní kruh,potom věneček s kuličkama a zbyde kroužek vnitřní.Ten opatrně přebrousíte uhlovou bruskou,nebo na brusce kotoučové a pak jde sundat snadno,nebojte se toho,pokud mírně kroužek probrousíte a chytnete bruskou hřídel,nic se nestane,nové ložisko bude držet perfekt.:-)

Nechci vám brát iluze,ale to prostě každým stahovákem nejde,je tam málo místa,jedině stahovák vyrobit,nebo na tento účel upravit koupený,zbyde vám jednoúčelová věc,protože odbrousíte pakny a tím budou později slabé třeba na stažení většího ložiska.Stahovák vás přijde na cenu nového vysavače.A pokud bude rozsypaná klec v ložisku,tak vyskočí vrchní kroužek a stejně dojde na můj další postup přebroušením vnitřního kroužku.Ten můj popis ve svěráku šroubováky je otázka několika vteřin a je to perfekt ověřená věc.:-)

Dobrý den,človíčku,vůbec nevíte oč jde.Pracoval jsem v servisu elektropřístrojů s převíjárnou motorů,tak trošku vím o čem píšu a také si za těmi postupy stojím,jinak bych platil zákazníkům poškozená zařízení,která jsme měli opravit.Záleželo na produktivitě práce,tak jsem si nemohl hrát se sundaváním ložiska čtvrt hodiny.
Ten vámi nabízený stahovák na to opravdu není.:-)

Můžu potvrdit,že je to rychlý a ověřený způsob. Pět let jsem dělal v opravně drobných spotřebičů a nikdy jsme to nedělali jinak.
Ty ložiska tam moc nedrží a těmi šroubováky je to otázka několika vteřin.
Nikdy nedošlo k poškození. Naopak ohřívání ložiska na hřídeli moc nepomůže, protože se hřídel ohřeje také a k uvolnění nedojde.
Nová ložiska jsme naťukávali vhodnou trubičkou za vnitřní kroužek.
Ono dělat práci školskými postupy, s nahříváním ložisek, použití lisu, stahováku atd, vyžaduje čas. Kdyby potom měl zákazník ten čas, potřebný na výměnu ložisek vysavače zaplatit, těžko by chtěl platit cenu jako za nový vysavač. Kdo mi nevěří, ať mi ukáže výměnu ložisek vysavače "správnými postupy", v čase asi půl hodiny až hodinu. Už tu hodinu zákazník nezaplatí. 8-)