Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka ARDO LX800X nevypouští vodu

Dobrý den chtěl bych se zeptat pračka ARDO LX800 mě nevypouští vodu,ale program doběhne do konce. Filtr a čerpadlo jsem vyčistil.Nevíte čím by to mohlo být? Dá se zkontrolovat čerpadlo, když k němu připojím napětí(vyčerpá napuštěnou vodu).Díky za radu

Čerpadlo může bejt vyběhané stačí otevřít víčko čerpadla a když je pračka vypnutá zkusit vzít za vrtulku a zkusit vůli nahoru dolu pakliže je cítit třeba i malý vakl je možné že občas čerpadlo běží občas se sekne, těchto závad jsem řešil několik. Pak je nutné vyměnit čerpadlo za nové. Této zkoušce samozřejmně předchází měření napětí na svorkách čerpadla v momentu kdy má pračka vypoštět. Když se napětí neobjeví problém je zajisté jinde. Nutné je taky zkusit průchodnost vypoštěcí hadice a odpadu. Setkal jsem si i z případem že byla ucpaná hadice před čerpadlem (silná harmonyka z bubnu). A za poslední je nutné zkontrolaovat pozdrav z evropské unie to je ta kuličk,míček, nebo pingpongáč chcete-li který je pod bubnem ve výpustní hadici a ten já osobně ihned před instalací pračky vyndavám abych předešel tomu že ho pojedu vyndavat za 14 dní když se pračka ucpe a nevypouští. Jinak ještě jednoduchý test čerpadla dáme program vypouštění a odstřeďování a otevřeme víčko čerpadla pozor bude vytékat voda no a sledujeme zda se čerpadlo točí jestli moc nerachotí a jestli se neseká. Já už poznám vadné čerpadlo jen podle zvuku při vypoštění.....