Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem airbrush- čištění

Dobrý den.
Začínám s airbrushem a chtěl jsem se zeptat, jak se čistí pistolka po stříkání ředidlem ředitelných barev (jak se jmenujou? syntetický? akrylový?) Tu skleničku na barvu bych čistil tak, že bych jí ponořil do nádoby s ředidlem, ale jak čistit pistolku? Prohnat jí čistý ředidlo? Díky za odpovědi, zdraví Petr

Jednoduše. Po každém stříkání jí nejdřív profíkneš třeba ředidlem a pak ji celou rozebereš do posledního šrouečku a důkladně vyčistíš ředidlem. Nutno rozebrat celý předek, vyndat jehlu a tu očistit. Vatovýma tampónkama pak dočistit zbytek nedostupných míst. Spoušť netřeba rozebírat, jen to kam se dostane barva.

Pokud ji takto nevyčistíš a jen to proženeš ředidlem tak ji můžeš rovnou vyhodit a koupit novou.

Zrovna tohle někteří výrobci důrazně nedoporučují, zejména provádění časté demontáže trysky. Například u Iwaty se omezím na vylití zbytku barvy, nalití ředidla, probublání, vylití a vyčištění kalíšku, nalití nového ředidla, vystříkání, demontáž a očištění jehly. Pět minut práce a když máš to správné ředidlo, svět je najednou hezčí :)