Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem airbrush- čištění

Dobrý den.
Začínám s airbrushem a chtěl jsem se zeptat, jak se čistí pistolka po stříkání ředidlem ředitelných barev (jak se jmenujou? syntetický? akrylový?) Tu skleničku na barvu bych čistil tak, že bych jí ponořil do nádoby s ředidlem, ale jak čistit pistolku? Prohnat jí čistý ředidlo? Díky za odpovědi, zdraví Petr

no vyloženě modelařinu nedělám, myslel jsem jen na nějaké drobnosti které doteď natírám štětcem, tak aby to bylo hezky bez těch viditelných tahů.. A jakou pistolku by jste doporučil konkrétně, některou která není jen na vodou ředitelné barvy? Ne nic hodně drahýho.. No pak mam ještě tu originální pistolku ke kompresoru Proxxon ale s tou se může stříkat jen vodou ředitelnými barvami..

Aha, ty to teda vlastně na modely nechceš. Na stříkání v domácnosti snad stačí nějaká pistole na elektriku, k dostání v každém Bauněco. Na hodně malé věci třeba tu Tagore, když chceš airbrush. Barvy nejsou nejlevnější, pokud to nemáš jako koníčka a neřešíš cenu. Na občasné postříkání něčeho barvou asi stačí i ta revellka.

No to jsem se zbytečně nechtěl rozepisovat.. pořád něco vyrábim, posledně třeba mikro stojan na minivrtačku s motorkem na vrtání plošňáků (použitý materiály kov, dřevo) nebo jsem dělal odsávačku zplodin při pájení (použitý materiály plast, kov), všechno natírám těma Revellkama..třeba taky s plexisklem často pracuju a natírám štetcem.. Koukám na ty Tamiya a ty ceny nejsou špatný, možná je vyzkoušim..

Do tady této podle mě můžeš nalit cokoli. Jináč do AIRBRUSH pistolí se dájí použít klidne i normální barvy na železo ředidlem ředitelné ale má to jednu podmínku a to aby jsi tam měl teflonové těsnění nebo ho to rozeřere. Jináč nutno důkladně vyčistit po použití.

Jediné co je potřeba ještě je to aby jsi tu barvu dobře naředil. Pokud ju málo naředíš tak ti bude ucpávat trysku.

Jednoduše. Po každém stříkání jí nejdřív profíkneš třeba ředidlem a pak ji celou rozebereš do posledního šrouečku a důkladně vyčistíš ředidlem. Nutno rozebrat celý předek, vyndat jehlu a tu očistit. Vatovýma tampónkama pak dočistit zbytek nedostupných míst. Spoušť netřeba rozebírat, jen to kam se dostane barva.

Pokud ji takto nevyčistíš a jen to proženeš ředidlem tak ji můžeš rovnou vyhodit a koupit novou.

Zrovna tohle někteří výrobci důrazně nedoporučují, zejména provádění časté demontáže trysky. Například u Iwaty se omezím na vylití zbytku barvy, nalití ředidla, probublání, vylití a vyčištění kalíšku, nalití nového ředidla, vystříkání, demontáž a očištění jehly. Pět minut práce a když máš to správné ředidlo, svět je najednou hezčí :)