Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup kompresoru

Ahoj,

chtěl bych si koupit nějaký el. kompresor. Používal bych ho jako jednoúčelové zařízení na odfoukávání zbytku trávy z travní sekačky, aby mi pak nesmrděla v garáži.

Chtěl bych, aby byl co nejlevnější, ale nebyl to zas nějaký vyslovený šunt z plastu.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti ?

Zdravím napište cenu jakou si představujete. Opravdu by pro něj nyblo větší využití? ono pouze na vyfoukávání trávy už je o tom koupit něco se vzdušníkem.:-) Pokud by se našlo více uplatnění pro ideálně olejový kompresor (např. huštění auto či cyklo pneu, vyfoukávání, huštění matrací, případně základní lakování apod.), ělo by uvažovat o 20L pístovém kompresoru.

Dobrý den,bez nádrže neofoukáte nic,ten kompresor je hračka na dofuk pneumatik,výkon mizerný i když ve finále dává slušný tlak,ale za jakou dobu?Potřebujete zásobu vzduchu,nedavno jsem kupoval kompresor,podobný tomuto: http://hobby.vltava.cz/Dilna-a-garaz/Kompresory-a- cistice/Kompresor-Scheppach-HC-24-olejovy/produkt= 860679610/kategorie=20274/ ,kupoval jsem z druhé ruky se závadou,bylo vyfouklé těsnění pod hlavou,vysekl jsem nové a fouká perfekt,kupoval jsem ho zeťovi ,momentálně našel uplatnění vyfukování prachu z elektronářadí na stavbě ,sám mám doma leta kompresor dělaný samodomo,ale dnes se to již nevyplatí finančně.Hlavně kupte olejový,ať je to mazané olejovou lázní,životnost je podstatně větší.Parametry ty kompresory mají všechny stejné,ale z hlediska kutila jsem stáhl vypínací tlak na šesti atmosférách na ofuk i stříkání malou pistolí to stačí,kompresor je výkonný ,je vysokootáčkový,takže dofukuje velice rychle.Píši vlastní názor věčného kutila,nejsem prodejce.
Usuďte sám a uvidíte,že neradím špatně.:-)

Asi máte pravdu, že to bude chtít něco výkonnějšího, ale ten Scheppach je na mě moc velký; v garáži šetřím s každým centimetrem prostoru. Jinak na to, aby byl olejový kvůli životnosti, moc nebazíruji, protože v létě jednou za čtrnáct dní s ním budu pět minut ofukovat sekačku, čímž ho v horizontu dožití z hlediska mého fyzického věku až tak nezatížím.

Co byste řekl tomuto: http://www.worka.cz/p/powerplus-powx1720-kompresor -1100w-6l-bezolejovy/?

Ten by taky šel.... Každopádně moc nechápu ,když šetříte každý centimetr a chcete tím JEN ofukovat sekačku, proč chcete kupovat za nemalé peníze kompresor. Neni lepší koupit několik hader nebo smetáček ? Ano taky mám doma sekačku ale ofukovat ju kompresorem mi příjde blbost. Ona ta tráva (podle toho jak moc se seče) bývá pak pěkně nalisovaná a myslím že kompresor nebude lepší než škrabka nebo smetáček. Navíc ten bude daleko rychlejší. Než se ten kompresor natlakuje tak to potrvá tak 3 minuty, velmi hlučné minuty. Pak ho ještě odvodňovat atd. Nevím škrabka se smetáčkem vede. Za ty 3 min než bude kompresor ready bych to měl hotové a ušetřil bych 3k.

Jináč ještě k tomu konkrétnímu kompresoru. Bezolejový a jen 6ti litrový kompresor za 2500,- kč je HODNĚ drahý.

já sem viděl, že se dá použít kompresor z jakékoliv kompresorové ledničky.

Ale na odfoukání trávy, nebylo by jednodušší vzít nato vysavač, nebo do výfukové díry toho vysavače strčit hadici a foukat tím?

Ten vysavač to neodfoukne; jedná se o čerstvě posečenou trávu, která se přilepí na sekačku a když uschne, tak se obtížně sundává i kartáčem. Když je vlhká, tak to kompresor odfoukne.

To není moje zkušenost, čištění sekačky kompresorem mi poradilo víc sousedů...