Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr skleníku

Zdravím,

pohrávám si s myšlenkou, že bych na podzim postavil skleník, resp. plastovník. Je mi jasné, že nelze uvažovat o ekonomickém přínosu. Jde mi o to, aby si mladík vysel svoje ředkvičky a salát.
Zvažuji buď možnost nakoupit materiál a ukuchtit cosi svépomocí, nebo zakoupit hotové řešení. Pokud bych stavěl svépomocí, mohl bych si vybrat jaký konstrukční materiál použiji. Pokud bych šel snazší cestou nákupu hotové stavebnice, je tloušťka konstrukčních prvků pevně daná. Obvykle jsou to hliníkové profily tloušťky 1 mm.
Máte někdo zkušenosti s kupovaným skleníkem a jaký doporučujete?

Díky za doporučení, nápady a postřehy.

Jack

Zdravím, mám asi 4 roky skleník viz: http://www.mamtechnika.cz/sklenik-hobby-h-7-4-5-s- polykarbonatem a jsem nadmíru spokojen, podezdívku jsem si udělal ze ztraceného bednění na 2 tvárnice, výška je tedy 50 cm takže se ve skleníku nemusím ohýbat, základnu jsem přišrouboval do podezdívky. Když budete pořizovat skleník tak si dejte pozor na to aby boční stěny nebyli rovné, měli by být skosené cca tak jak je na mém odkazu kvůli lepšímu lomu světla ve skleníku.