Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapalovač naftových kamen

Prosím o informaci, kde je možno koupit podpalovač starých klasických naftových kamen. Starý v podobě drátu s podpalovacím knotem mi dosloužil a nevím kde koupit nový nebo čím tento starý nahradit. Děkuji mnohokrát za radu, Daniela

Sežeňte si knot do petrolejky, uvolněte prolis v trubce starého podpalovače a nahraďte novým knotem.
P.S.: Nevěřte tvrzení, že "vlastností knotu je shořet", protože vlastností je nasáknout hořlavinou a postupně ji při jejím hoření uvolňovat.
Neopomeňte tedy občas knot namočit do nafty a ihned po zapálení nafty v kamnech jej uhasit v trubce, která je vlevo od spalovací komory kamen.

Děkuji za radu rádci mirektatra, rada pomohla. Knot do petrolejky jsem nechala pořádně nasáknout naftou, poté nechala dostatečně dlouhou dobu nechat přitékat naftu do kamen. Pak jsem kamna zapálila, potud bez problému. Ten nastal až při snaze rychlého uhašení hořícího knotu. Žádnou trubku pro uhašení jsem nenašla, pomohlo až zašlátnutí hořícího knotu venku na trávě :-). Moc sofistikované to není, ale funguje to. A knot zůstal celý, neshořel! Ještě jednou díky za radu!