Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvukova izolace zdi mezi baracky

Dobry den,

prosim o radu ohledne izolace zdi mezi baracky - jedna so o radove stare baracky a jde hlavne o zvukovou izolaci. Mezi baracky je pouze jedna spolecna zed o sirce 15cm a zvukova izolace je naprosto nedostatecna - je slyset i televize od sousedu ktera neni ani primo u zdi. Tak prosim o radu nejlepsi izolace...postavit dalsi zed treba 10cm z ytongu nebo dat mineralni vatu a sadrokarton (treba ty modre desky)? Nebo jeste dalsi reseni? Mistnost je uz takhle docela mala, takze by to chtelo ne moc masivni reseni :).

Predem dekuji za rady.

Standa

no jestli není místo, tak je to problém. Z dostupných materiálů je asi nejlepší postavit cihlovou zeď,nebo tu vatu.Pokud dáte oba po 10cm z obou stran, tak by to mohlo mít efekt. Ale Bacha na jednu věc. Izolovat se musí ze strany původu hluku ;-) Jakmile se vybrace(zvuk) dostane do konstrukce, tak už ji druhá strana odstíní jen málo. Je to teorie, kterou jsem nedávno studoval na síti. Nemám vlastní zkušenost....