Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynová varná deska a trysky

Zdravím,
musím si pořídit novou plynovou varní desku s tryskami na zemní plyn. Mám doma propan butan. Co se stane, když pustím propan do hořáku s tryskami na zemní plyn. Bude to hořet? jaký je rozdíl mezi tryskami? děkuji.

nebude to hořet,a když tak blbě, protože tam není správný poměr plyn/vzduch
bude tam víc plynu, než je třeba pro psrávný poměr, myslím že se to bude trhat od hořáku...PB je tuším 3x výhřevnější, takže potřebuješ pro stejný vzduch zhruba 1/3 trysku...

Připojení plynového spotřebiče by měl zajistit plynař s oprávněním.
Ten se o výměnu i seřízení trysek v pohodě postará.
Kvůli ušetření pár korun za plynaře se to svépomocí nevyplatí.
Při jakémkoli případném problému nedostanete od pojišťovny ani korunu.