Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Snížení palubního napětí z 12V na 6V, proud 17A.

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak snížit palubní napětí u vozu z 12V na 6V. Do historického vozu jsem nainstaloval topení z Trabanta se žhavící cívkou na 6V, 17A (toto je na ní napsáno). Prý se vřazoval předřadný odpor před tuto žhavící svíčku který já nemám. Šlo by toto vyřešit např. stabilizátorem (aby nebyla taková ztráta) napětí z 12V na 6V/17A? Žhavící svíčka je zapojena pouze na malou chvíli než benzín v topení hoří samovolně. Děkuji všem předem za odpovědi.

A má rovnou i indikátor žhavení :-), osobně bych tam strčil 3x paralelně 1j 20W kramickej rezistor a nechal to být. Zvláště, když čerpadlo i ventilátor je na 12V. Úplně ideální by bylo ty rezistory přitahnout nějakým plíškem na výměník toho topení, aby to teplo nepřišlo vniveč, oni se zase tak málo neohřejí, přeci jen 100W ztráty není málo a žhavení bufíka taky není až tak úplně krátkodobá záležitost.