Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Zkušenosti s HECHT

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda nemáte zkušenosti s benzínovými sekačkami HECHT. Prý je to český výrobce.
Díval jsem se, že ceny strojů jsou poměrně zajímave. Líbí se mi např. HECHT 5484 SXE 5 IN 1.
Myslíte, že by to byl špatný kup?
Díky
Ondra

Není to tak jednoduché :-) Napřed je potřeba najít Číňana který to vůbec umí a potom uhlídat všechny možné čínské excesy, které jsou úplně jiného charakteru než to co známe z domova. Takže kdo opravdu umí dělat v Číně kvalitu, musel tomu napřed dát hodně práce a občas taky pár sérií které skončily rovnou ve šrotu :-)

Tak dneska se v Číně dělá prakticky všechno, protože tam mají mafiánsko komunistický systém založený na otrocké práci, který je otevřený otrokářům celého světa. Je ale rozdíl, pro koho a co se tam vyrábí. Tomu odpovídají materiály, kvalita práce, dozor, nebo li vedení výroby a samozřejmě i cena. Takže v Číně klidně stvoří družici, která i doletí na oběžnou dráhu. Ale nedělal to noname vr vr pro noname market. Takže i třeba Škodovky se dělají v Číně.

Pokud hlavním kritériem je co nejnižší cena, tak je to sázka do loterie - buď to vyjde nebo to nevyjde. Holt výrobce někde ušetřit musí. Třeba já jsem si koupil křovinořez ještě i odjinud, to jsem se nahlas divil co všechno se mi při prvním sekání po$ralo, třeba i startovací šňůra. Jenže v TESCu byli na rozdíl od firmy WERCO, kde jsem si křovinořez koupil předtím, solidní, reklamaci mi uznali a peníze mi vrátili.