Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motor Briggs & Stratton nebo HONDA?

Pěkný den
Potřebuji benzínovou sekačku. Nutné je, aby šla lehce startovat, aby ji nastartovala i žena. A co hlavně, tak abych se nepotýkal s problémem špatného startování.
Tak se ptám, jaké máte zkušenosti s motory Briggs & Stratton? Všiml jsem si, že většina sekaček je právě s tímto motorem. Jsou dobré nebo mám raději vybrat na jistotu sekačku s motorem HONDA?
Díky za každou radu

Mercedes nebo BMW? Jsou to kvalitni a provereny stroje vsechno, rozdily u vyuziti "manzelka" jsou zanedbatelny. Oba stroje zdechnou po 10. letech, pac jim prorezne chassis, s cimz nejde moc co delat, sem tam sutrik dodela dilo zkazy.
BTW: mam cinana 6. let a nemuzu si stezovat. Stavkuje vzdycky na jare, pac se pres zimu udela bublina v karbeci, ale jinak slape jak hodinky, behem roku startuje na prvni, maximalne druhy skubnuti. A uz vim, ze pred prvnim sekanim v roce mam vymenit olej a striknout 2ml benzinu strikackou do sani a pak nasleduje celosezoni bezproblemovy provoz. Motor do sekacky uz dneska umi skoro kazdej.

14 let stará honda je právě výhra... :-) O Hechtu si taky myslím své. Taky trocha zkušenosti zase z mého pohledu:

Honda GXV160, r.v. 1995 - poctivý motor, za 19 let drsný služby dostal párkrát novou svíčku, olej a filtr... horší naviják startování, jinak bez investic a řekl bych že tu bude déle než my... Kovářská technika.

Honda GCV 160, r.v. 2008 - bez investic, bez poruch, krásný starty, nízká spotřeba (ale počítám že nevydrží tolik jako starší výše zmíněné OHV)

Briggs&Stratton 7.0, r.v. 2005 - (v sekačce McCulloch) ustřiženej klínek zapalování (asi chytla kámen),nemá palivový kohoutek, nemá sytič, jen předpotopní pumpičku, přes všechno seřizování a servisy nikdy pořádně nestartovala, nahodit ji po zimě je zážitek.
Dlužno dodat, že briggs stál polovinu co ty Hondy na pořízení, ale chybí mi tam komfort a spolehlivost. Možná záležitost konkrétního kusu, nevím.

Záležitost servisu. Proklínal jsem svůj B+S po dobu záruky, startování byla muka. Jakmile jsem opustil kladenský servis (záruční), situace se výrazně zlepšila. Nejprve kluci z Hondy, ale je pravda, že o to moc nestáli, alespoň začala chytat (výměna membrány za pár kaček, to by záruční servis zruinovalo). Teď jezdím sice dálku do Litoměřic, ale chodí jako hodinky, pumpuji 3 x a na první zatáhnutí chytá. Bez ohledu na stáří benzínu, což byla oblíbená výmluva kladenských.
Prostě někdo dělá ze zákazníka blbce, někdo dělá ze zákazníka věrného zákazníka.