Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem diamantový nůž na sklo - doporučení

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit jaký nůž na sklo koupit? Upřednostním diamantový před kaleným kolečkem. Cena do 1000kč. Prosím doporučte nebo naopak nedoporučte z vlastní zkušenosti (abych věděl kterým se vyhnout) nějaký nůž. Předem děkuji a přeji hezký den

Důležité je, jestli se chcete živit jako sklenář (podle formy dotazu asi ne), nebo to máte na příležitostnou kutilskou činnost. V druhém případě bohatě stačí kolečkový řezák. S ním jsem nařezal docela požehnaně skel. Nesmí to být ale nějaký šunt z nákupáku za pár šupů. Pokud sklo řádně očistíte a řezák namočíte v petrolce, nebudete mít problém. Práce s diamantem není tak docela pro amatéry, chce to určitou zkušenost, diamant také neřeže věčně a pokud ho pohodíte do brašny k ostatnímu nářadí, uštípnete ho a je po srandě.

Diamant není jen o máčení v petroleumu. Diamant nemá břit, jak bys čekal. Dimant musíš dostat "do ruky", jinak jím ani neškrábneš, ostří si musíš najít sám, najít správný sklon a dostat to do ruky, jinak tím neuděláš ani škrábaneček. Druhý tah v tytéž lince spolehlivě diamantový hrot poškodí. Není to sranda. Když se nebudeš živit řezáním skla, není to pro tebe. Diamant není pro amatéry.

Diamant musíš dostat "do ruky", jinak jím ani neškrábneš, ostří si musíš najít sám, najít správný sklon a dostat to do ruky, jinak tím neuděláš ani škrábaneček.

s tím souhlasím, na "noži" je prakticky jen jeden úhel, jak s ním říznout a taky jen jeden správný tlak, málo nebo moc, oboje špatně

Druhý tah v tytéž lince spolehlivě diamantový hrot poškodí.

s tím nesouhlasím, naopak, když je něco "špatně", tak se to dá diamantem jakoby přeříznout, či jak to říct a rozhodně mu to neublíží, používám jeden a ten samý už asi 10 let a tohle už jsem s ním udělal nesčetněkrát. Řeže stále stejně. A staré sklo se s ním řeže mnohem lépe než s kolečkem. Na novém je to řekl bych jedno. Vyříznout s ním nějaký patvar, to neumím ani po těch 10 letech, vždy musím kolečkem. Diamantem umím jen přímé linky.
A co si budem povídat, udělat na skle "rýhu", to je ta snazší část :-D

Díky moc za rady chlapi. Dnes jsem koupil nějaký nůž za 100kč (má i zásobník na přimazávání) je to kolečko, ale nemůžu si stěžovat. Přikoupil jsem petrolej a šlo se na věc. Byl jsem překvapen jak lehce to šlo. Trochu horší bylo oddělit centimetrový páseček. Nakonec jsem to vyřešil dvouma latěčkama, které jsem přiložil k řezu a uštípl sikovkama. Posílám foto (je to jen zkouška než se vrhnu na něco většího). Ještě jednou díky moc. Hezký víkend. Míra

Ps. Foto nějak nejde :-/