Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem drenáž x kanalizace

Dobrý den, potřebuji, prosím, poradit…. Řeším problém s kanalizací a drenáží. Mám jeden výkop, který je široký 50cm. Do tohoto jednoho výkopu bych chtěl dát drenážní trubku (zabalenou samostatně do geotextilie) a kanalizační trubku. Nevím, jak mám obalit/zabezpečit kanalizační trubku, která by měla být zasypána pískem dole 10cm a nahoře cca 20cm. Komplet vše nakonec uložit do štěrkového lože + znovu obaleno do geotextilie. Poradil by mi někdo? Předem děkuji Roman

stejně jako v emailu:
Dobrý den,
snažte se použít rozum a zkušenosti, pak si zdůvodněte, proč je to tak jak se říká.
Snažíte se k sobě dát dvě trubky, které musí mít různé uložení, abY fungovali správně ve všech podmínkách.
Nevím proč tam dáváte drenáž, co od ní očekáváte. Pokud odvádění dešťové vody, pak nechápu, proč jí budete pouštět dolů, tam jí hromadit a až dosáhne výšky 1,5cm, tak začne odtékat drenáží pryč...
Pokud je to na odvod spodní vody, tak je to chyba, že to taháte podél zdi. Zavlažujete si jen základy.

A teď k uložení. Trubka KG se ukládá do písku, aby tlakem (vysokým) na trubku nedošlo k deformaci o kámen. Jelikož nepředpokládám, že kolem baráku bude jezdit těžká technika, klidně bez obav dejte trubku KG do štěrkového lože, jako drenážní trubku.
Pokud si chcete popovídat o podrobnostech, ozvěte se on line..

Takže je úplně jedno, jestli se budete namáhat s jílem, nebo tam bude žlab z PE folie. Něco to odvede, něco se vsákne okolo. Voda ze svahu určitě neteče jen po povrchu, ale i se vsakuje. Podle rozsahu svahu a srážek to může být podstatná pomoc.