Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavba plotu - sloupky

dobrý den

chci se zeptat, kdybych chtěl postavit dřevěný plot cca 80m, pola co cca 2-2,5m. Plotové sloupky je lepší udělat kulaté z trubky nebo z vinklí? teď se ptám na fuknčnost, praktičnost, co více vydrží apod.....nebo je to jedno?
a jak chci mít plot vysoký max 120 (možná 100), kolik bych pak měl zapustit sloupek do země? 1/3 toho co trčí nad zemí? přemýšlim že bych to usadil do kanalizační roury prum.25 a zabetonoval. Stačí tedy při výšce 120cm zabetonovat 50cm? takže by sloupek byl celkem dlouhý 170cm

děkuji za rady

takže vyvrtata díru, do toho nacpat suchy beton, pak vložit rouru, dosypat betonem, pořadně udusat (ušlapat), a zalit vodou......takhle nejlepe?

a jelikož nakonec pujdu asi do pletiva vyšky 160cm, takže sloupek stačí 30-40cm mít v zemi (jelikož pletivo není těžké?
děkuji

Dobrý den,jestli se nechcete za krátký čas dívat na něco totálně křivého,tak pro sloupky udělejte beton do minimálně 60 cm hloubky.Ten sloupek stačí do hloubky 30 jak uvádíte,ale tu betonovou patku udělejte jak uvádím.Na sloupek je jeho výška obrovská páka,zkuste si to prakticky,že by se vám ten sloupek vyvrátil při prvním opření člověka,nebo psa.Určitě se to vyplatí,neošidit to.:-)