Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrický průtokový ohřívač

Zdravím :-)
nemáte někdo zkušenost s elektrickým průtokovým ohřívačem?Je to myslím Dražice 3.5KW na 220V.
Když pustím vodu,ohřívač normálně ohřívá,když ji vypnu,ohřívač prská vyfukuje vodu,páru,teprve potom vypne.Je to sice otázka vteřin ale je to divné.Měl jsem předtím Etu a nikdy mi to nedělala,nevíte kde je chyba?
Díky moc za radu
lada1246

Šroubek je zajištěný barvou proto, aby byla zajištěna jeho správná poloha - nastavení. Šťourání do nějakého seřízení bez toho, abych přesně věděl, co dělám, je dost hloupý a rizikový postup opravy.
Řešení to má - v regulaci průtoku vody. Při poklesu průtoku má průtokový spínač včas vypnout ohřev. Jestliže tomu tak není, je třeba průtok v okamžiku rozepnutí, zvýšit. Chyba je možná jen v ucpaném sítku, kterých je tam několik a na kterých vzniká rozdíl tlaků při průtoku vody. Tento rozdíl tlaků stlačí membránu spínače, který sepne/odepne ohřev.
Doporučuji sehnat si nejprve dokumentaci, přesně pochopit funkci prístroje a pak vyhledat závadu. Systém pokus/omyl vede často k destrukci spotřebiče, občas i opraváře ... :-(

Koukněte sem: PTO.pdf