Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betonové jezírko

Zdravím všechny, neměl by jste někdo tip, jak vybetonovat zahradní jezírko? Sou tam i ryby a jezírko je relativně malé. Tak 8x3m. Je tam už druhá fólie, kterou vyždycky pes prokouše. Dostal jsem radu, že když na tu fólii dám rabicku a cca 5cm betonu, bude to držet a pes už fólii neprokouše, protože se k ní nedostane. Jakej beton je nejvhodnější, protože tam bude furt voda. Má to vůbec smysl takhle řešit? Já by jsem jezírko nejradši zahrabal, ale máma prostě jezírko chce a přes to vlak nejede. Díky moc za rady.

P.S. Zvětšovat ho a stavět ze ztracenýho bednění to dělat nechci.

Dlažba se dá pochopitelně vyskládat po celém jezírku, nejen na dně. Dno jsem zmiňoval v tom smyslu že je dobré ho vyčistit od sedlého "blátíčka". Pro vytvoření téměř přírodního dojmu lze na i hodně šikmé břehy použít tenkostenné plastové zatravňovačky a prosypat je netříděným štěrkopískem.