Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký olej do elektrocentrály?

Dobrý den, mám elektrocentrálu s výkonem cca 2 kW, je tam čínský čtyřtaktní motor 6,5 HP. Centrála je spolehlivá, ale po roce provozu bych chtěl vyměnit olej v motoru. Výrobce předepisuje v návodu 10W30, ale ten nemůžu nikde sehnat. API nebo jinou normu neuvádí. Můžu tam dát třeba 10W40, nebo 20W30, které jsou normálně sehnatelné? Děkuji za odpovědi všem, kteří to s mojí centrálkou myslí dobře :-)

Děkuji, ovšem že jsem se díval na internetu, jenomže:
- buď je na druhém konci republiky
- nebo je blízko, ale nemá osobní odběr
- nebo poštovné převyšuje cenu oleje
- nebo píše skladem a skladem ho nemá
- nebo, což je u e-shopů obzvláště roztomilé, píše skladem do 2 - 3 dnů a teprve na poptávku Vám sdělí, že ho vlatně mít nebude, protože dodavatel blablabla

U benzínek sehnatelný opravdu není, aspoň u těch několika, kdej sem se zastavil, v supermarketech zase prodávají oleje "vhodné do zahradní techniky", drahé, ale neuvádí viskozitu... no prostě jednoduché to není. Jednoduché je jenom zadat do vyhledávače 10W30 a nechat na sebe vypadnout několik set bezcenných odkazů a pak se v nich několik hodin hrabat, to máte ovšem pravdu. Takže se snažím jít spíše cestou nějaké lehce dostupné náhrady.