Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehazovačka a seřízení

Ahoj, chci se zeptat, zda nemá někdo zkušenosti se seřizením přehazovačky na kole. Když mám přehozeno (střed) na nejvyšší převod a na zadním kolečku chci přehazovat na těžší převody začne mi to u přesmykače cvakat, což by asi nemělo. Dokázal bych to i sám? Po poslední zkušeností se servisem tady u nás se mi to tam moc dávat nechce, dík za odpověď.

Kolečka se číslují od nejmenšího. Cvaká to tedy na 1, 2, 3 (pokud máte osmikolečko) nebo skutečně na 6, 7, 8? Pokud totiž na 6, 7, 8 pak nejde o závadu, ale vlastnost - kříží se řetěz.
Začalo to cvakat jen tak, samo od sebe, nebo se v tom někdo hrabal?