Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba solární nabíječky

Ahoj, chci si na chatu postavit solární nabíječku. Bohužel jsem amatér a proto se musím na hodně zeptat.
Jako 1. se chci zeptat co vše na to budu potřebovat. Když jsem s tou myšlenkou přišel tak jsem si myslel že bude stačit 6V panel a USB prodlužovačka. Pak jsem našel několik AJ tutoriálů, z kama jsem hodně věcí pochytil ( snad správně ). Třeba že USB nemá 6V ale 5V, a taky že není úplně bezpečné to napojovat přímo a že budu potřebovat nějakou Zenerovu diodu a usměrňovací diodu. Chci to na nabíjení mého mobilu s Androidem. Zde je ten nákupní lístek:

1.Panel : http://www.gme.cz/fotovoltaicky-solarni-clanek-6v- 3w-p522-057 (1. koupím jen jeden, pak kdyžtak dokupím)
2.Zenerova dioda : bzx83v005-1-p222-018
3.Usměrňovací dioda: 1n4007-p220-002
4.USB prodlužovačka: http://www.czc.cz/premiumcord-micro-usb-a-b-1m/707 17/produkt

Vybral jsem komponenty správně? A u té Zenerovy diody mě zaráží tohle: Izmax = 98mA - To je maximální proud? To na nabíjení nestačí, ani na ten panel... Ten tutoriál podle kterého to chci vyrobit :
solar-usb-charger

Předem díky za odpovědi :)

Vsem diky za rady. Myslite ze to bude fungovat a neoddlela mi to baterku mobilu?
Hodne bych ocenil kdyby byl nekdo tak ochotny a udelal mi treba v malovani nejake schema jak to udelat a uploadnul to na net. Nechci to pokazit... :)