Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Regulátor výkonu

Ahoj chci se zeptat mám terárium s hady které vytápím topným kabel pod teráriem, potřebuji ale regulovat teplotu v teráriu, moje otázka zní regulátor teploty který by jsem připojil na kabel? Je něco takového?

Děkuji moc za odpovědi.

S pozdravem Franna.

Tak pokud se terária vytápí topným kabelem, fólií atd., tak se zpravidla dává termostat, který hlídá teplotu a podle potřeby zapíná/vypíná topný kabel... Na co Ti bude regulace výkonu, když budeš muset hlídat teplotu a podle potřeby přidávat/ubírat. Není elegantnější to pořešit termostatem?

Ano v podstate maš pravdu, len tu sa trochu obavam že čo si neurobiš sam tak nevieš čo to spravy u činskej krabičky z nemeckym alebo anglickym popisom :-D Jedna sa oto ako sa ten termostat zachova napr. pri pretrhnuti kabla(čo neni nič nepravdepodobne u skla)či vypne napajanie alebo bude varit plny KOTOL :puff:

Počkej teď přesně nevím co myslíš tím "pretrhnutim kabla". U terárií se většinou po nainstalování elektroinstalace nic moc nenamáhá a tak nevidím důvod k protržení kabelu. Termostaty doporučuji používat tyto a je to bez problémů. Používají to již léta špičkový chovatelé a přiznám se, že neznám nikoho, kdo by užíval manuální regulátor výkonu a snažil se "vyladit" takto ideální teplotu v teráriu... Tady bych spíš řekl, že hrozí větší nebezpečí při poruše regulátoru = plný výkon do kabelu (samozřejmě ne u všech poruch), ale tyto termostaty mají ochranu, že pokud odejde například čidlo, netopí se vůbec, než aby to pustilo "plný plyn".
Ale nechť si zadavatel vybere podle uvážení ;-)