Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatepleni soklu s vylitym zakladem

Dobry den,
omlouvam se za opetovne tema o soklu ,ale nalezl jsem zde pouze temata o zatepleni rovnych zakladu a postupu zateplovani.
chystam se zateplit zaklad ,ktery je krivy a nevim zda li by sel nejak osekat a dohazet maltou.Chtel jsem se zepat zda by slo pomoci cetris desek udelat pres tyhle nerovnosti kastlik po cele delce steny a na nej teprve prilepit xps.Ten to kastlik bych odvetraval pomoci mrizek.Chyceny by byl na rost.Zakladna rostu vodorovne podel steny a dole po zakladu po delce steny domu a desky svisle.Dekuji za rady snad to ma hlavu a patu.

pokud je to křivé fest, zvaž foukanou sojovou izolaci. Stojí ovšem dost peněz. Ale na aaapoptavky.cz ti možná nabídnou firmy cenu pro tebe ok.

Jinač pokud je křivé přijatelně, tak ty xps tabulky nalep jak to výjde. V místech kde nenavazují vůbecnalep přes tu co je hloub pásek uřezaného(přímočarkou ;-) ) xps(podle tloušǩy jakou zatepluješ).

Předpokládám, že deska je už rovná po stranách. V tomto místě nalep soklový polystyren na rovno.

Začni od té desky a nalep po stranách na pěkno. A níže to nalep "na hulváta". V zemi to nepůjde vidět. Dej na to nopovku, ať se rozloží tlak na ty tabulky, aby se ti to neodlepovalo jak to budeš zasypávat.

frodo,
nevím jak je to křivé, to se musí idividuálně.
Přiložte desku XPS k nerovnostem. Podle plochy , které se dotýkají se volí buď podlep s menšími díly, nebo jen deska.
Co se týče nopovky, musíte si zdůvodnit, proč jí tam (ne)dát. Páč podle mého názoru tam nic neřeší..

Hezký víkend.