Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem benzinová sekačka s pojezdem

dobrý den kutilové
chci se zeptat a nechat si poradit s výběrem benzinové sekačky na zahradu s pojezdem. Plocha na sekání je rovinatá necelých 1000m2, takže plocha nevelká. Takže nechci žádné drahé stroje, ale zase né nějakou šunku co se mi rozpadne po půl roce. Přišel mi leták z mountfieldu a akce na tuto sekačku. Nevím ale jestli vybavení = ceně, nebo jestli to není jen akce naoko aby lide kupovali? nebo sem našel tuto levnější. Ale nevyznám se mo v tom. Jak říkám nechci žádny drahý, ale benzim s pojezdem aby byl a za lidovou cenu vděčný stroj.
Poradíte mi, nebo dáte názor na odkazy moje?

děkuji

taky záleží na tom jaká je ta tvoje tráva jestli hodně namáhaná sježděná sešlapaná tak chtěj rozhodně co nejvýkonnější nebo se užvejkáš k smrti :D já to musim přetrpět mám nák jeden a půl kilovatu od hechta ale vyhodim to až se to rozpadne ted je mi to líto ale chtěj fakt silnou

no, osobně bych nebral ani jednu. Tyhle mi velikostně připadají tak nějakou zahrádku 300 m2.Ale užvejkat to za pár hodin půjde určitě i s tímhle, jen to bude víc dřiny.

my máme zahradu o něco menší, řekl bych že sekám tak 700m2. Máme tuhle http://www.mountfield.cz/sekacka-xs-55-mbs-4s-1sek 2124. Je to sice samozřejmě výrazhě větší cena, nicméně nemůžu si jí vynachválit. Má slušný záběr 51 cm, což si myslím, že je kromě výkonu taky dost důležitý, takže práce pěkně odsýpá. Předtím jsme měli elektrickou , takovou malou se záběrem 37 a sekání bylo příšerný utrpení na celý odpoledne. Taky je dobrý, když to má pořádný koš, jinak budete běhat porád a pořád vysypávat. Osobně jsem chtěl taky regulovatelný pojezd - máme na zahradě spoustu stromů a záhonky a rybízy atd. a tak když sekám kolem nich, tak potřebuju jet pomalu, ale když jedu volnou plochu, tak tam dám čtyřku a už to lítá. A jsou tam další výhody, jako třeba centrální nastavení výšky sečení (jedna páčka a je hotovo), Briggs&Stratton motor, 7 let záruka, kovové šasi atd.

Takže já bych si radši našetřil a šel do pořádného stroje, protože ten ušetřený čas a pohodlná práce za to myslím stojí.

Osobně jsem v životě kupoval jen tuhle sekačku, takže nemám zkušenosti s jinými prodejci, ale příště (doufám že až za mnoho a mnoho let) byc si na sekačku zase určitě vybral Mountfield - přivezli, sestavili, předvedli, pohoda.

takže váhám mezi 3mi stroji, všechny jsou osobně dostupné nedaleko od bydliště, takže bych to kopuil osobně. Jen neví jesi ta nejdražší z těch 3 je fakt nejlepší? třeba u te za 8000kč se mi libi možnost napojeni hadice k umyti sekačky, jen ta cena. U te za 5750 sem slyšel, že motor je o ničem. Takže zlatej cenovej střed?
tato za 5750kč
tato za 7190kč
tato za 8000kč

děkuji za váš názor kterou by ste brali nebo naopak nebrali

Já sem si koupil tuto http://www.mountfield.cz/sekacka-xs-55-mhs-/-ntl-1 sek2110 akorád bez pojezdu protože mám hodně stromků a záhonků taky jsem chtěl původně levnou cca kolem 3000 Kč ale po přehodnocení že to není jen na 3 roky tak sem přidal hlavně kvůli motoru HONDA to je fakt kvalita kamarád má všechny mototry od hondy co se týče zahradní techniky a fungujou řadu let :-)nemá cenu šetřit myslim si že zato trápení to nestojí a není nějak moc hlučná. Já mám přímo http://www.mountfield.cz/sekacka-xs-50-mh-1sek2120 a ta má krásně jezdí vůbec žebych úmorně tlačil vůbec né prodejce mně upozornil tato má jako jedna zmála ložiska v kolech ;)

Sice nejsem původní zadavatel dotazu, ale mohu posloužit odpovědí. Mám XS 55 MHS s Hondou 14 let a zatím jsem vyměňoval pouze unašeč nože, protože jsem najel ve vysoké trávě na pařez u souseda a střihly se kolíky na unašeči. Cena asi 250 Kč. Každé 2-3 roky výměna svíčky, jinak nic. Olej měním po roce. Nůž už má šířku asi 2/3 původní. Seču 1x týdně 400m2, 1x měsíčně 1000 m2. Občas vypomáhám sousedům. Jo, musel jsem prořezávat obruče kol, protože byly sjeté do hladka a klouzaly do kopce. Větší trávu asi 20 cm (nebo 30 cm je-li řidší) nesbírám do koše, protože je hned plný, ale mulčuji.