Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tříkolka

Dobrý den,
jsem bez nohy a mám doma baterku 12V / 240 Ah cca 60 kilo. Já vážím cca 160 kg. Tedy celková váha tříkolky se mnou by byla nějakých 260 kg. Jezdím na ryby, ale nedojdu nějak dál od auta, nebo ZOO ap. Napadlo mě ukutit si nějakou tříkolku, kterou bych vozil na vozíku za autem a realizoval s ní to pojíždění okolo kam se s autem nedostanu. Myšlenka je svařit předek babety se dvěma zadky babety při celkové šířce tříkolky cca 80 cm, kvůli průchodnosti terénem, pokusím se je sehnat na netu zda by někdo nedaroval staré kostry ap. Ale na čem troskotám je pohon. Nemusí to jet vůbec rychle, stačí rychlost chůze. Ale jde mi o sílu do případného kopečka a průchodnost terénem. Nenapadá někoho jaký motor a regulaci použít ? Díky za reakce a případnou inspiraci.

Tak motor mám asi vyřešen. Za cca 2000 se dá pořídit naviják na čtyřkolku. seriové vinutí, výkon motoru cca 800 W.
Typ P2500-1B
Naviják určený pro čtyřkolky
Jmenovitá tažná síla 2500 lb (1133 kg)
Motor se sériovým vinutím 12V DC 1,1 hp/0,8 kw
Minimální kapacita akumulátoru vozidla 20 Ah
Velikost bubnu navijáku O 31,5 mm (H) x 73 mm (D)
Lano ocelové 14 m (D), O 4,76 mm (Š)
Celkový rozměr 285 mm (D) x 105 mm (Š) x 103 mm (V)
Hmotnost 8,5 kg
Cena: 1.990 Kč
Tak už jen nějaké to plynulé ovládání a budu se do toho moct pustit. No a pokud to neklapne, tak naviják se hodí vždycky. :)

Dobrý den,je dobré si také přečíst návody k navijákům,že okolo deseti minut provozu je motor totálně přehřátý.Není to věc na delší provoz.Takže toto řešení nedoporučuji.
A jinak,jestli jste kutil,tak to v dnešní době těžko postavíte za dobrý peníz,píšu z vlastní zkušenosti a to mám vybavenou zámečnickou dílnu včetně soustruhu a frézky.
Osobně bych hledal na bazarech hotovou věc a případně jen doupravil k obrazu svému.Třeba zde prvotní nabídka:-): http://ostatni.bazos.cz/inzerat/34485873/Invalidni -trikolka-Trophy-Booster.php ,http://www.bazos.cz/search.php?hledat=invalidn%C3% AD+t%C5%99%C3%ADkolka&rubriky=www&hlokalita=&humkr eis=25&cenaod=&cenado=&kitx=ano