Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tříkolka

Dobrý den,
jsem bez nohy a mám doma baterku 12V / 240 Ah cca 60 kilo. Já vážím cca 160 kg. Tedy celková váha tříkolky se mnou by byla nějakých 260 kg. Jezdím na ryby, ale nedojdu nějak dál od auta, nebo ZOO ap. Napadlo mě ukutit si nějakou tříkolku, kterou bych vozil na vozíku za autem a realizoval s ní to pojíždění okolo kam se s autem nedostanu. Myšlenka je svařit předek babety se dvěma zadky babety při celkové šířce tříkolky cca 80 cm, kvůli průchodnosti terénem, pokusím se je sehnat na netu zda by někdo nedaroval staré kostry ap. Ale na čem troskotám je pohon. Nemusí to jet vůbec rychle, stačí rychlost chůze. Ale jde mi o sílu do případného kopečka a průchodnost terénem. Nenapadá někoho jaký motor a regulaci použít ? Díky za reakce a případnou inspiraci.

Díky, ale mě jde o to to udělat levně a sám, proto se tu ptám jestli to už někdo řešil.. třeba nějaké dynamo použít jako motor ap. Jakou tu regulaci atd. Jsem modelář a mám třeba regl 180 A motor cca 5 kw do letadla, ale lipolky jsou drahé atd. Jde mě o to udělat to, co dům, soused, vrakoviště dá. ::)))

Asi nikomu z nás se do ruky nedostanou konstrukční podklady pro statrerový elektromotor, ale soudím, že dnešní stroje jsou konstruovány co nejlevněji, tedy bez rezerv. Starter je určen pro krátkodobý provoz se značným přetížením, proto elektricky asi vydrží, ale mechanicky se brzy opotřebuje...
Využil bych nápadu s elektrickým kortoučem, který jeho stvořitel, ve fázi prototypů, poháněl vyřazenou akuvrtačkou. Mraky se jich vyhodí kvůli vadným bateriím. Je tam i regulace a pokud bych to dělal, tak s vidinou jednoduché výměny po poruše pohonu, za jinou vyřazenou vrtačku. Cena "zdarma" ...

Tý brďo ::):-) Kdybych měl představu, že mi motorek z akuvrtačky utáhne téměř tři metráky těžké vozidlo v terénu, byť rychlostí chůze, tak z toho stavím elektromobil. :-)
Pro dané zadání si minimální výkon motoru představuji tak
600W a to nebude žádný zázrak. Pro představu, co se dokáže pohybovat v terénu, by mohlo být tohle. Má to 1200W
http://www.invalidni-voziky.cz/silna-ctyrkolka-gol ias-II.html

Goliaš super, ale cena průchodnost atd. Mě se čím, dál víc zamlouvá nějaký ten startér. Jen najít, vybrat ten nejvhodnější. Případně ho třeba nějak chladit. Šel by koupit motor z Číny do středu kola na elektrokolo, nebo elektroskůtr atd. ale to jsou motory na vyšší napětí, než 12 V. A baterky takové jsou hooodně drahé. Mě jde o to, využít tu megabaterku 12 V co už mám. Z toho musím (chci vycházet). Jen ten motor. Už jsem dostal i radu :-) koupit měnič na 220 a spáchat to s motorem na 220 ::::)))) To jen jako perličku uvádím.

Svete div se, jizdni kolo s pomocnym motorkem je porad nemotorove vozidlo - nekde bych nasel i protokol od PCR kde k tomu sami dospeli. Takze kam muze kolo, muze i tohle, teda trikolku je treba vyrobit slapaci a pak ji dodatecne motorizovat, ale to je drobnej detail.

Toto jsem někde slyšel, že pokud je to šlapací, že to není motorové vozidlo, ale nějak se mi tomu nechce věřit. Že snad takhle vlastně funguje i Babeta, že pokud má pedály, že není motorové vozidlo, ale kolo s pomocným motorkem a nejsou snad na to třeba ani papíry a značka. Jenže kde najít tu legislativu aktuální a nějak ucelenou.

Tak jsem si prohlížel Urob si sám staré a našel jsem tam auto pro děcka s motorem z ventilátoru z embéčka, nebo ze š 100. Co tedy motor ze stěračů, případně nějakého většího ventilátoru z auta, nebo že bych ty motory použil 2, podmínka je jen těch 12 v.

Tak motor mám asi vyřešen. Za cca 2000 se dá pořídit naviják na čtyřkolku. seriové vinutí, výkon motoru cca 800 W.
Typ P2500-1B
Naviják určený pro čtyřkolky
Jmenovitá tažná síla 2500 lb (1133 kg)
Motor se sériovým vinutím 12V DC 1,1 hp/0,8 kw
Minimální kapacita akumulátoru vozidla 20 Ah
Velikost bubnu navijáku O 31,5 mm (H) x 73 mm (D)
Lano ocelové 14 m (D), O 4,76 mm (Š)
Celkový rozměr 285 mm (D) x 105 mm (Š) x 103 mm (V)
Hmotnost 8,5 kg
Cena: 1.990 Kč
Tak už jen nějaké to plynulé ovládání a budu se do toho moct pustit. No a pokud to neklapne, tak naviják se hodí vždycky. :)

Dobrý den,je dobré si také přečíst návody k navijákům,že okolo deseti minut provozu je motor totálně přehřátý.Není to věc na delší provoz.Takže toto řešení nedoporučuji.
A jinak,jestli jste kutil,tak to v dnešní době těžko postavíte za dobrý peníz,píšu z vlastní zkušenosti a to mám vybavenou zámečnickou dílnu včetně soustruhu a frézky.
Osobně bych hledal na bazarech hotovou věc a případně jen doupravil k obrazu svému.Třeba zde prvotní nabídka:-): http://ostatni.bazos.cz/inzerat/34485873/Invalidni -trikolka-Trophy-Booster.php ,http://www.bazos.cz/search.php?hledat=invalidn%C3% AD+t%C5%99%C3%ADkolka&rubriky=www&hlokalita=&humkr eis=25&cenaod=&cenado=&kitx=ano