Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno teplo nedrži v novostavbě

u rodiču, stary barak stavěny 60let zpatky, z všehomožneho, ted je zateplen 2 roky 15cm EPS. V teto době již netopime ničim asi 2-3 tydny. Sme doma rano do 8 a pak až od cca 15....teplota doma furt cca 22°C a prostě nespadne niž.

novostavba, 40cm protherm, 10cm EPS od lonska. ještě neobydlena, bez nabytku, ale podlahy,stropy,....vše hotovo. Do minuleho tydne jsem udržoval temperaci podlahovym topenim na cca 16°C. Topeni jsem vypnul v ponděli. Dnes patek a teplota 13°C. Každy den klesa.

nevim proč?děkuji za radu čim to muže byt

Stavbám nerozumím, ale vzpomínám si, že první zimu po stavbě domu ještě vysychal, prakticky se nedal vytopit, běžely tu odvlhčovače, bylo tu chladno, studené zdi. Problémy postupně ustupovaly a až po delší době zmizely úplně, trvalo to přes rok.

ještě neobydlena,

I lidi a jejich činnost vytváří teplo. Jeden člověk má tepelný výkon asi 100W, k tomu počítej vaření, teplá voda z koupelny, provoz elektrospotřebičů a máš dost tepla na to, aby se vyrovnaly teplelné ztráty.

Musíte počítat taky s akumulací . Staré domy jsou postaveny z plných cihel , často kámen a to jsou desítky ne-li stovky tun hmoty. Dnešní cihly jsou napumpovány vzduchem (cihlovzduch) , proto taky nemají tuto akumulaci . Taky je pravda , že pokud tam člověk bydlí , tak dodává sám o sobě teplo . Vaří se , lednice jede , televize , počítače - vše topí.

A jak to souvisí s dotazem, na který jsem odpovídal?

A máte i omítky? Protože tu někdo řešil zimu a měl holý porotherm na sraz.

Takže holý cihly určitě nemá.

Problém klesající teploty bude i tak především v tom, že dům je neobývaný.

Odečtěte elektroměr na starém a novém domě a uvidíte ten rozdíl. Většina el.spotřebičů mění elektřinu z větší části na teplo - třeba žárovka, to není svítidlo, které hřeje, ale topidlo, které malým procentem energie i svítí... Vaříte brambory za studena? Televize je vzadu studená a lednička také? V bojleru Vám voda po ohřátí už nikdy nevystydne, když ji nespotřebujete? O spalování tuků v organismu jste už taky slyšel, ne? Tohle všechno chybí té novostavbě k tomu, aby podmínky byly srovnatelné.