Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno stavební míchačka

Dobrý den všem. Mám dotaz ohledně této míchačky
http://www.maxeuro.cz/stavebni-michacka-125-l-s-oc elovym-ozubenim-d_42.html
Můj tchán je zedník a míchačku na 380V má,ale bude mít kšeft,kde 380V není. A poprosil mě,jestli bych mu míchačku na 220V nekoupil,že se to doma nikdy neztratí. Chtěl jsem poprosit o zkušenosti,jestli ji doma někdo má a na co si dát pozor. Jestli jste s ní spokojení atd.
Díky všem za příspěvky.

Mám něco podobného.
Na malé práce super, akorát mě znervozňuje věta v manuálu, kde se píše, že je potřeba roztočit prázdný buben, do něj za běhu házet suroviny a po zamíchání to vyblít. Nesmí se to zastavit a znovu pustit. Předpokládám, že ten slaboučký motor by to už nemusel roztočit a nebo by hrozilo spálení?

Tak jsem to zatím nerisknul zkoušet, přece jenom spálený motor u míchačky plné betonu není zrovna mou představou produktivně stráveného betonování.

Když už jsem opravdu musel zastavit, tak jsem buben roztáčel v poloze kolmo dolů a pak jej pomalu sklápěl. Připadal jsem si jak debil. Inu co jsem si koupil, to mám....

předpokládám, že tam bude jen k normálnímu 3f motoru strčenej kondík, tradá, míchačka je na 230V :-), ale s kondíkem se nerozběhne, bude tam totiž jen jeden běhověj a ne i rozběhovej s odpínačem. Takže při plný míchačce hrozí to, že se neroztočí a spálí se vinutí. Nicmíně stačilo by bubnu pomoci rukou a mělo by to být OK :-)