Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno stavební míchačka

Dobrý den všem. Mám dotaz ohledně této míchačky
http://www.maxeuro.cz/stavebni-michacka-125-l-s-oc elovym-ozubenim-d_42.html
Můj tchán je zedník a míchačku na 380V má,ale bude mít kšeft,kde 380V není. A poprosil mě,jestli bych mu míchačku na 220V nekoupil,že se to doma nikdy neztratí. Chtěl jsem poprosit o zkušenosti,jestli ji doma někdo má a na co si dát pozor. Jestli jste s ní spokojení atd.
Díky všem za příspěvky.

Vidím, že se pořád dělají, koupil jsem si ji před mnoha lety, tehdy stála 7.500 Kč. Po rozebrání se mi vešla do kombíka, ovšem to jsem použil jenom jednou, když jsem ji koupil. Postavil jsem s ní podsklepený barák a funguje dodnes. Má buben z poměrně slabého plechu, ale neproreznul. Taky se mi zdá, že dost zachytával beton za lopatkami, nebyla úplně dokonalá, ale lepší, než ta, co se vyklápěla ručně celá. Z této víceméně vypadlo všechno. Časem se začaly opalovat kontakty na připojení elektriky. Vidím, že se výrobce chlubí kovovým věncem, no to je opravdu něco úžasného. Myslel jsem, že je to samozřejmost. Doufám, že tím nechtějí říct, že někdo dělá míchačku s plastovým věncem???

postavila mě bydlení a stojí v kůlně a občas se používá pořád. Nebyl s ní žádný problém. Myslím, že ta zmínka o kovovém věnci ozubení je myšlena tak, že má masivní kovový věnec a ne jak se teď u těch nejlevnějších dělá jen ten z vlnitého plechu.

Mám něco podobného.
Na malé práce super, akorát mě znervozňuje věta v manuálu, kde se píše, že je potřeba roztočit prázdný buben, do něj za běhu házet suroviny a po zamíchání to vyblít. Nesmí se to zastavit a znovu pustit. Předpokládám, že ten slaboučký motor by to už nemusel roztočit a nebo by hrozilo spálení?

Tak jsem to zatím nerisknul zkoušet, přece jenom spálený motor u míchačky plné betonu není zrovna mou představou produktivně stráveného betonování.

Když už jsem opravdu musel zastavit, tak jsem buben roztáčel v poloze kolmo dolů a pak jej pomalu sklápěl. Připadal jsem si jak debil. Inu co jsem si koupil, to mám....

předpokládám, že tam bude jen k normálnímu 3f motoru strčenej kondík, tradá, míchačka je na 230V :-), ale s kondíkem se nerozběhne, bude tam totiž jen jeden běhověj a ne i rozběhovej s odpínačem. Takže při plný míchačce hrozí to, že se neroztočí a spálí se vinutí. Nicmíně stačilo by bubnu pomoci rukou a mělo by to být OK :-)