Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akrylátový tmel

Dobrý dne, mohli byste mi prosím poradit, proč mi to cca. 1-1.5h po tmelení praská ? Tmelil jsem přechod mezi zdí a dřevěným rámem v okenním výklenku. Použil jsem akrylátový tmel pro interiéry. http://uloziste.primalex.cz/gallery/akrylatovy-tme l-400g.jpg

Nemůže to být způsobeno tím, že jsem tmel po nanesení trochu uhlazoval prstem a tím zmenšil vrstvu ?

Před tmelením jsem povrch navlhčil, možná že tady jsem udělal chybu.

Nějak nerozumím tomu šlehaný.Já jsem byl postaven před tento problém cca před 30 roky.Po každé malování praskala malba ve všech místnostech a třeba u stropních fabionůse omítka trhla a byly tam až centimetrové škvíry.Bydlím v rodiném domě panelového typu Start.Kromě toho že tento barák měl a má vícero závad tak toto mě štvalo hodně.Tenkrát jěště neexistovala taková škála výrobků na bázi akrylátů nebo silikonů.Tak jsem zkoušel kde co.Začal jsem s lepidlem akryl.na linolea které jsem míchal s perlitem.Osvědčilo se.Dodnes žádné škvíry a praskliny.Potom jsem zkoušel akrylátové tmely české provenience a taky dobrý.Potřeba je to dobře s tím perlitem rozmíchat a výsledná hmota je také jakoby napěněná.Já jsem před tou aplikací vždy penetroval tenkrát třeba jenom naředěnou latexovou barvou.chce to kvůli spojení je to jistější. Fakt je ten že tato kombinace nepraská ani při silné vrstvě.Když toho je moc tak se to trochu jakoby prolákne ale nepraskne.Je ale zapotřebí to nechat vyvulkanizovat a potom malovat nebo natírat.Nedávno jsem tento přípravek míchal pro kamaráda a aplikoval jsem to s českým Distixem,nacpel zpět do kartuše a bylo,Spároval škvíry mezi panely.Samozřejmě to jde špachtlovat.Po aplikaci možno ještě rozetřít navlhčeným štětcem.Netřeba konečnou úpravu přebrušovat.Ono by to ani dost dobře nešlo.je to stále elastický.Na starý tmel bych to nedával.Ten chce vyškrabat,spáry penetrovat a aplikovat.