Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lze přidat vypinač a světlo do hotoveho okruhu?

dobrý den, měl bych prosbu o radu
mám hotový okruh světel a vypínač k nim. Potřeboval bych ale přidat do toho další vypínač a světlo, které nebude ale nijak propojene s tím okruhem. Jen potřeb uj z toho vzít tzv "přivod". Zkusil sem to nakreslit. A chci se zeptat jestli to chápu správně jak to má byt? chci jen to aby to fungovalo a ty dva vypínače se mezi sebou tzv "nehádaly", že aby samostatně vypinaly své světla
že když mám hotový okruh, dalo by se to rozpojit, mezi to dát krabici.....v krabici by to bylo nasledovně že jeden drat zleva---druhy zprava---a dolu by šel třetí do vypínače a z vypinače dál do světla....

mohlo by tak být? nebude to vadit že když rozsvitim na jednom vypinači že nebude fungovat druhy?....
nebo by se to dalo spojit vago svorkami všechno?

děkuji za vysvetleni

[2GP4D.th.jpg]

P.S.
v případě vago svorek jsem to nakreslil správně jak by to mohlo být propojené?
[MsWB.th.jpg]

podle nákresu by to tak být nemohlo..přívod do druhého vypínače se musí vzít rovnou z Přívodu hlavního..
navíc ve vypínači nemá co dělat ani zelenožlutý ani modrý, ty jdou přímo do světla , ale ve vypínači musí bát černýod přívodu a pak černý ze světla..

podle druhého obrázku pokud to půjde přímo z hlavního přívodu, kde jsou vyznačeny všechny barevné vodiče se to odbočit může , ale zelenožlutý a modrý mohou jít do vypínače jen tehdy, když se to pod ním bude svorkovat do světel. a černý z přívodu příjde na vypínač a ze světla černý také na vypínač..doporučuji nakreslit pořádně i kabel ze světla ...a dán znovu nákres..

Já moc nechápu, proč ti do vypínače vedou 3 dráty?
A to další světlo bude v jiné místnosti nebo v té samé?
Já jsem měl v kuchyni na stropě jedno svítidlo na žárovku, a přidal jsem si tam ještě zářivku, a chtěl jsem to udělat tak, aby šly rozsvěcovat nezávisle zářivka nebo žárovka nebo obojí. Ale na zdi byl jen jednoduchý vypínač. Vyřešil jsem to tak, že sem vzal elektriku ze světla, natáhl sem kousek lišty po stropě, a natu sem dal dvojvypínač. Takže na zdi mám hlavní vypínač, kterým rozsvítím zářivku i žárovku současně, a na stropě mám dvojvypínač, kterým vybírám, jestli bude svítit žárovka nebo zářivka nebo obojí.

Vyhláška č. 50 Českého úřadu bezpečnosti práce a Českého báňského úřadu ze dne 19. května 1978 o odborné způsobilosti v elektrotechnice ti asi nic neříká. Tak (pokud to nechceš dělat v pokojíčku pro panenky co jsou tam světýlka na plochou baterii) by ses v tom vůbec neměl šťourat a měl bys to zadal někomu, kdo tomu rozumí a ten už si s tím bude umět poradit.