Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měření teploty motoru

Zdravím, nevíte jestli existuje nějáká sonda nebo přístroj, který by dokázal měřit teplotu motoru? Myslím tím aby mi to permanentně ukazovalo kolik stupňů má motor. V dražších autech už je něco takového prý namontované přímo, tak přemýšlím, jestli by se to nedalo namontovat i dodatečně.

Myslim že na trabanta nic rozumnýho neseženeš. Nedávno jsem chtěl nějakej takovej teploměr na jawu 350, ale našel jsem jen digitální, což by kazilo vzhled - navíc nějakej aby ukazoval slušně byl okolo 1500Kč. Mělo to takovej kroužek co se dával pod svíčku a odtamtud to měřilo. Já bych to už přehodil na letní provoz a neřešil to.

V dražších autech už je něco takového prý namontované

Jo jo, mám škodu 120L a má ukazatel teploty vody a dokonce i otáčkoměr, ale to už je luxusní a hlavně drahý auto:-D:-D:-p

PS: taky jsem na nějaký starý 2T motorce viděl teploměr ze starý škody octavia (kapilárovej). Sonda zasunutá mezi žebrama válce a teplota normálně ukazovala na budíku. Ukazuje to ale spíš jen tak orientačně, než přesně.