Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc při zjištění závady Tv

Dobrý den , koupila jsem si starou tv jelikož po finanční stránce na tom nejsme teď dobře a lepší něco než nic ., Potřebovala bych poradit televize když jí zapnu funguje obrazovka je tam šumící pozadí ale nesvítí dolní červené světýlko a nejde přepnout nic někdy se povede že když do ní bouchnu tak normálně naskočí set top box a funguje nemáte prosím s tím to někdo zkušenost ? Děkuji za odpovědi všem :)

V době, kdy TV nejde,tedy projevuje se porucha, zkuste zahýbat a zatlačit SCART konektor, připojený do televizoru od settopboxu.
Pokud je na obraze šum, znamená to, že je tv v režimu příjmu analog signálu. Tv se přepíná po zapnutí STB do režimu AV (vstup pro STB) automaticky řídicím signálem na SCARTu. Pokud by tam byl špatný kontakt , k přepnutí nedojde. Mohlo by to být tím, ale nemusí.

.. starou tv ... televize když jí zapnu funguje obrazovka je tam šumící pozadí ale nesvítí dolní červené světýlko a nejde přepnout nic .. set top box

Po zapnutí televizoru vypínačem se (podle typu a zvláště u starých televizorů bez dálkového ovládání, například TESLA Color apod.) hned televizor zapne a pokud nemá signál, tak zvuk i obraz šumí. Po zapnutí set top boxu se do televizoru přivede signál a televizor by měl hrát pořad přijímaný settopboxem.

U televizorů s dálkovým ovládáním někdo televizor vypíná pouze dálkovým ovládáním a pak mu v klidovém stavu svítí červené světýlko, které se po zapnutí ovladačem změní na zelené. Pokud je televizor vypnutý i vypínačem, bývá třeba ho po zapnutí vypínačem ještě zapnout dálkovým ovladačem (opět podle typu).

Zapínání bouchnutím? To se dělávalo v dobách elektronek, které špatně seděly v paticích. U nových televizorů je všechno vevnitř obvykle v pořádku, jen mohou být volné některé spoje konektorů - špatně zastrčený konektor antény, nebo SCART konektor pro propojení televizoru se settopboxem. Ale raději do televize nebouchat.

Tak scart kabelem to není tv nereaguje ani když je zapojen nebo vypojen červený světílko nefunguje . Totiž když jde to č. světílko tak tv reaguje na vše ., Jinak nereaguje na ovladač ani na přepínání dole na tv funguje pouze tlačítko pro vypnutí tv . :-)