Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno K čemu slouží zpětná klapka u domácí vodárny?

Dobrý den. K čemu přesně slouží zpětná klapka u domácí vodárny? Máme jí namontovanou na sacím potrubí ze studny asi 1 metr od čerpadla vodárny (asi 20 m od studny).

Dočetl jsem se, že zamezuje zpětnému toku vody. Takže když čerpadlo vypne, tak se voda nevrátí zpátky do studny? Nebo se nevrátí jen ta voda, která je v potrubí ten 1 metr od čerpadla? A zbytek vody v celém sacím potrubí se vrátí do studny?
Změna předmětu, původně: Zpětná klapka (Kurt)

A může mi někdo vysvětlit, k čemu slouží ta zpětná klapka asi metr od čerpadla? Pokud je zpětná klapka ve studni (údajně jí tam má každá vodárna), tak přece už ta nepustí vodu zpátky do studně a tím pádem je ta zpětná klapka na obrázku k ničemu - jsou 2 na jednom potrubí.

Koš jako takový má sám v sobě závaží s gumou nebo kůží, což slouží jako klapka, aby nevytekla voda z nasávacího potrubí ačerpadlo nemuselo nasávat celý sloupec vody znovu. Další zpětná klapla na sání není třeba. A to jestli ve studnni máte , nebo nemáte T kus s vypouštěcím ventilem to se musíte podívat. To vypadá, že jste to nedělal a tudíž nevíte která bije. Nezbude, neš se podívat. Vyvěštit to nedovedeme.