Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umytí motoru

Zdravím, lze nějakým způsobem dobře vyčistit motor zvenku? Jeden čas mi tekl olej, pak zas nafta pak se na to nalepí prach a motor je špinavej jak svine.
Viděl jsem na internetu že to dělaj v některých servisech, tady ale ne :/ Jde to nějak udělat doma?
Je to starý 1.9TDI, otec mi vyprávěl, že u ještě starších motoru škody 120 apod... se to polilo kyblem nějakého speciálního odmastovacího přípravku, nechal se působit, pak vystřikat hadidicí s vodou a nechat na sluníčku vyschnout a hotové.

Tak dnes sem kupil nějaký připravek ve spreji přimo na umytí motoru, odmaštění atd.ne arvu tu neměli... nastřikal sem celou litrovou plechovku na motor nechal sem to 30 min působit a spláchl sem to....... a ono nic motor uplně stejně zasranej jako před tím vůbec žádná změna.
Tak jsem vzal nějakej sajrajt na sporáky postříkal tím celej motor nechal působit 30 min a potom sem to celé opláchl konví s horkou vodou a jarem a nakonec to vystříkal hadicí a motor co má nalítáno 500K je čistej, že by se na něm dalo jíst :puff: Jen doufám že to půjde nastartovat :-|

Ještě se chci zeptat, jak bych umyl alternátor, ten kryt kde jsou ty větrací díry je uplně zasranej a větrací díry nevětrají protože jsou taky skoro celé zalepené. Ted při čištění sem ho celej raději zakryl, mohu do něj taky pustit trocha čističe a omýt hadicí nebo raděj né?